Manager pe produse

Timac Agro East SRL - parte a grupului Roullier.

Este o companie specializata in nutritia vegetala, oferind solutii nutritionale eficiente adaptate la problematicile solului, plantelor, conditiilor meteo, fermierilor etc. si ingrasaminte cu specificitati nutritionale unice, patentate la nivel european si omologate la nivel national.

Cerinte
- Cunostinte aprofundate de Marketing;
- Absolvent al Facultatii de Agricultura sau Horticultura;
- Excelente abilitati de comunicare, interrelationare si prezentare;
- Capacitatea de a sustine prezentari in public;
- Abilităţi de trainer, organizare şi prioritizare;
- Foarte buna orientare catre invatare si studiu;
- Persoana orientata catre rezultate si cu simt antreprenorial;
- Foarte buna capacitate de analiză şi sinteză;
- Rezistenta la stres;
- Foarte bune cunostinte ale pachetului MS Office ;
- Cunosterea limbii engleze la nivel conversational reprezinta o conditie obligatorie, cunosterea limbii franceze reprezinta un avantaj.
- Permis categoria B si disponibilitatea de a calatori in tara si peste hotare;

Responsabilitati
- Oferirea suportului tehnic pentru echipa de vanzari;
- Insotirea reprezentantilor comerciali la fermieri in vizitele de vanzare;
- Realizarea si sustinerea trainingurilor tehnice pentru forta de vanzari (pentru produse si culturile agricole);
- Realizarea si sustinerea de prezentari in cadrul simpozioanelor pentru fermieri sau forta de vanzari a distributiei;
- Contribuie la adaptarea mixului de marketing astfel incat Timac sa realizeze obiectivele de vanzari;
- Urmareste aparitia de produse noi/piata, preturile si pozitionarile produselor concurente, uzantele comerciale din piata;
- Se implica in crearea de materiale ajutatoare fortei de vanzari- kituri tehnice, pliante, kituri marketing;

Din partea companiei
- Programe de instruire si dezvoltare atat in cadrul companiei cat și peste hotarele tarii;
- Salariu competitive;
- Mediu de lucru profesionist într-o companie multinaționala în continua dezvoltare;
- Mașina și telefon de serviciu.

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-ul in limba romana la adresa electronica: officemd@ro.timacagro.com
Telefon de contact: 0022 99 78 70 / 060200837

E-mail: officemd@ro.timacagro.com
Telefon: 0 22 99 78 70 / 060200837

Alte anunturi publicate de aceasta companie