Manager logist

Compania de producere «CEREALE DE AUR» S.R.L. este o companie membră a grupului de companii din domeniul agro-business-ului local , subsidiară a companiei «WETRADE» S.R.L., care are mai mult de 20 de ani experiență în domeniu, specializată în producerea, procesarea, comercializarea și exportul unei game largi de produse agricole, cu sediul central amplasat în mun. Chișinău, iar fabrica și instalațiile/liniile de producere și prelucrare a produselor fiind amplasate în or.Soroca, se află în căutarea  unui coleg(ă) pentru poziția de:

Responsabilitățile postului:
- Organizarea întregii activități logistice a companiei de producere (fabrica este situată în or. Soroca);
- Selectarea transportatorilor pentru logistică internă și internațională de marfă;
- Rezolvarea problemelor operative de logistica (comenzi, distributie, asigurarea transport);
- Procesarea comenzilor de marfa conform standardelor interne;
- Programarea si transportarea mărfurilor/produselor catre clientii companiei;
- Optimizarea procesului de transport al marfii si asigurarea eficienta a indeplinirii comenzilor;
- Organizarea eficientă a activității contractuale cu furnizorii serviciilor de transport intern și international.

Cerinte față de candidat:
- Studii superioare/medii de specialitate;
- Experienta intr-o pozitie similara nu mai putin de 2 ani (în companie de transport - constituie un avantaj);
- PC User experimentat – MS Excel, Word;
- Permis de conducere cat.B si experiență de conducător auto – obligatoriu;
- Cunoștințe în domeniul logisticii auto, cunoașterea legislației transport international de marfuri;
- Gândire analitică, atentie la detalii.

Mobilitatea postului: deplasări de serviciu locale (Chișinău-Soroca-Chișinău)

Noi oferim:
- Salariu competitiv stabilit în baza performanțelor profesionale
- Telefon mobil si card cu acces la rețeaua corporativă de telefonie mobilă
- Mediu de lucru pozitiv in echipa tinara, profesionista si motivata

Persoanele interesate si care corespund cerintelor mentionate, sunt rugate sa expedieze CV-ul pe email-ul indicat mai jos până pe 30.09.2019.

Date de contact:
E-mail: a.ripa@wetrade.md

a.ripa@wetrade.md

Alte anunțuri publicate de aceasta companie