HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Manager logist-Transport Maritim (LCL)

Despre companie: Compania de transport și logistică, lider în transportul mărfurilor în containere din orice parte a lumii în Moldova, cu o experiență pe piață mai mult de 20 de ani.

Responsabilități:
- Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor LCL
- Negocierea tarifelor și contractelor cu clienții noi și partenerii existenți;
- Organizarea traseului optim și calculul costului de transport;
- Interecțiunea cu transportatorii liniilor maritime și brokerii vamali;
- Evidenta actelor (facturare, întocmirea documentelor de însoțire pentru transport, coordonarea contractelor și încasărilor);
- Organizarea transportului internațional de marfă;
- Identificarea noilor clienți și oportunități de dezvoltare a business-ului;

Cerințe:
- Studii superioare Logistică/ Economie;
- Experiența în domeniu;
- Abilități excelente de organizare şi comunicare;
- Cunoașterea limbii române, ruse și engleze (obligatoriu);

Se oferă:
• Angajare oficială + pachet social deplin;
• Salariu motivant+Tichete de masă;
• Grafic de muncă: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
• Oportunitate de dezvoltare într-o echipă tânără și energică.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa electronică: rr10@search4staff.com , indicând codul VLM în subiect sau să apeleze la mob. 062101257.

E-mail: rr10@search4staff.com
Telefon: 062101257

Inainte

Alte anunturi publicate de aceasta companie