Șef secție înregistrarea și certificarea medicamentelor/Руководитель отдела регистрации и сертификации ЛС

Фармацевтическая компания ÎCS «Farmina» SRL находится в поиске кандидата на должность:

Cerințe:
  • Studii superioare farmaceutice, chimice, biologice sau medicale.
  • Cel puțin 2 ani experiență de lucru într-o poziție similară într-o companie farmaceutică națională sau străină.
  • Cunoașterea fluentă a limbilor rusă, română și engleză.
  • Cunoștințe de calculator la nivelul unui utilizator încrezut.
  • Abilitatea de a lucra cu volume mari de informații, de a clasifica și sistematiza datele.
Responsabilitati:
  • Managementul procesului de înregistrare, reînregistrare și certificare a medicamentelor.
  • Întocmirea documentelor incluse în dosarul de înregistrare pentru medicamente, suplimente alimentare, dispozitive medicale (înregistrare, reînregistrare, modificări). Elaborarea documentației de reglementare, proiecte de instrucțiuni de uz medical, machete de ambalaje.
  • Solicitarea și corectarea materialelor furnizate de producători.
  • Depunerea dosarelor și mostrelor către autoritățile de reglementare, primirea cererilor și a documentelor aprobate.
  • Mentinerea unei arhive electronice a documentatiei de inregistrare.
Oferim:
  • Oportunitatea de dezvoltare profesională într-o companie de success.
  • Salariu avantajos, achitat la timp.

Persoanele interesate, sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa: hr@farmina.md, cu specificarea postului pentru care candidează.

Требования к кандидату:

  • Высшее фармацевтическое, химическое, биологическое или медицинское образование.
  • Опыт работы не менее 2х лет на аналогичной должности в отечественной или иностранной фармацевтической компании.
  • Владение русским, румынским и английским языками.
  • Знание ПК на уровне уверенного пользователя
  • Умение работать с большими объемами информации, классифицировать и систематизировать данные.

Обязанности:

  • Ведение процесса регистрации, перерегистрации и сертификации лекарственных препаратов.
  • Подготовка документов входящих в состав регистрационного досье на лекарственные средства, биологически активные добавки, изделия медицинского назначения (регистрация, перерегистрация, внесение изменений). Разработка нормативной документации, проектов инструкции по медицинскому применению, макетов упаковок.
  • Запрос и корректировка материалов, предоставленных заводами-изготовителями
  • Подача досье и образцов в регуляторные органы, получение запросов и утвержденных документов.
  • Ведение электронного архива регистрационной документации.

Мы предлагаем:

  • Возможность профессионально реализоваться в стабильной развивающейся компании
  • Стабильная и своевременная выплата заработной платы

Заинтересованных лиц просим выслать резюме на e-mail: hr@farmina.md с указанием должности, на которую претендуете.

E-mail: hr@farmina.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide