Import manager

Compania Dita Estfarm este cel mai mare importator și distribuitor farmaceutic in Republica Moldova cu o istorie de peste 28 ani si peste 350 de angajati.
Dita Estfarm are si o rețea proprie de farmacii - Farmacia Familiei, dar și unica rețea de hyper farmacii in Moldova - Hyper DITA. Dita Estfarm anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante:

Profil general:

  • Studii superioare finisate în medicină, farmacie sau bioinginerie;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor romană,rusa și engleza;
  • Cunoștințe avansate a Ms Ofice (Word, Excel) și 1C;
  • Experiența pe o poziție similară constituie un avantaj;
  • Abilități de planificare și organizare a timpului, eficiență la locul de muncă;
  • Atenție la detalii, orientare spre dezvoltare;
  • Loialitate și confidențialitate.

Responsabilități:

  • Comunicarea cu furnizorii interni / externi;
  • Asigurarea implementării condițiilor contractuale convenite cu furnizorii;
  • Menținerea nivelului necesar de stoc și îndeplinirea comenzilor;
  • Dirijarea procesului de transportare a mărfurilor;
  • Pregătirea rapoartelor interne și analiza evoluției indicatorilor
  • Evidența documentației aferente livrărilor;
  • Monitorizarea procesului de import / achiziții locale;
  • Analiza pieței...

Beneficii:

  • Ai posibilitatea să te dezvolți profesional și personal în cadrul companiei;
  • Organizam deplasări periodice cu scop de studii și teambuilding;
  • Ai posibilitatea de a avansa în cadrul companiei;
  • Vei avea un salariu competitiv;
  • Oferim lunch card cu tichete de masa;
  • Organizăm evenimente corporative anuale;
  • Programul de munca este comod: luni- vineri 08:30-17:30, o ora pauza de masă;
  • Stilul de conducere este empatic;
  • Oferim reducere la produsele comercializate de către organizație (medicamente și dermatocosmetică);
  • Condițiile de muncă sunt foarte bune (birourile sunt amenajate ergonomic, dotate cu materiale, rechizite și tehnică performantă, bucătării la fiecare etaj);
  • Comunicarea internă este transparentă;
  • Staff-ul managerial este mereu deschis să ofere suport și să răspundă la întrebările angajaților;
  • Atmosfera de lucru este caldă și prietenoasă;
  • Ai tot suportul managerului și colegilor în perioada de integrare și adaptare.

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita CV cu poză pe adresa de email alina.cebanu@dita.md cu specificarea postului pentru care candidați.

Telefon: 068495521

Alte anunțuri publicate de această companie