HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Manager departament electric si automatizari (or. Rezina)

Profilul candidatului:

Misiune:
Este responsabil de gospodaria electrica conform regulilor si normelor legale in vigoare cat si a regulilor si standardelor companiei. Asigura executarea lucrarilor de mentenanta electrica, automatizare, instrumentatie si sisteme de control la cel mai bun nivel de calitate, siguranta si eficacitate cu costuri minime pentru diponibilitatea maxima a echipamentelor. Promoveaza si asigura aplicarea practicilor de mentenanta preventiva si predictiva si contribuie la implementarea acestoara. Gestioneaza si motiveaza echipa sa, asigura coordonarea si conlucrarea echipei sale cu alte departamente Imbunatateste continuu performanta activitatilor si optimizeaza resursele gestionate.

Cerinte:
• Studii superioare in domeniul tehnic;
• Experienta de 5+ ani in domeniu mentenanta electrica in domeniul;
• Detinerea grupei de securitate electrica min IV. Detinerea grupei de securitate V pana si mai sus de 1000 V constituie un avantaj;
• Vorbire fluenta a limbilor Romana si Rusa. Engleza constituie un avantaj;
• Permis de conducere categoria B si experienta de conducere;
• Cunostinte bune de operare PC si pachetul MSOffice (Word, Excel, PowerPoint);
• Cunoasterea bazelor de date in mentenanta electrica si ale celor mai bune practici (specific);
• Deschidere la un program flexibil de lucru;
• Deschidere la alinierea fata de standarde ridicate de Sanatatea si Securitatea Muncii;
• Disponibilitate de a fi localizat in Rezina.

Abilitati
• Abilitati interpersonale de lucru in echipa si de comunicare;
• Competente personale: atitudine pozitiva, persoana energica, capacitate de analiza si sinteza, de asumarea responsabilitatii, capacitate inalta de analiza/diagnosticare tehnica, evaluare si sinteza si luare de decizii, atitudine proactiva si pozitiva in rezolvarea problemelor, gandire anticipativa si preventiva, orientare catre rezultate, flexibilitate si adaptabilitate, rezistenta la stres, capacitate de impunere;

Responsabilitati:
• Coordonarea si supravegherea activitatii departamentului mentenanta electrica si automatizare in scopul asigurarii functionarii echipamentelor necesare desfasurarii procesului de productie, conform cerintelor Sistemului de Management Integrat (SMI) in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca (SSM), Calitatii si Protectiei Mediului;
• Organizarea şi efectuarea lucrarilor de reparatie, exploatare si intretinere a echipamentelor electrice la oprire conform graficului de reparatii aprobat pe conform ordinului anual de responsabilitati in gospodaria electrica a uzinei;
• Gestionarea resurselor umane;
• Coordonarea activitatilor de imbunatatire continua (performantelor) a lucrarilor gestionate si optimizarea costurilor.

Beneficii:
• Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca;
• Perspective de dezvoltare profesionala;
• Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti;
• Pachet social si salarial atractiv.

Dacă sunteți interesați vă rugăm să ne transmiteți CV pe adresa:
vb40@search4staff.com   , indicînd codul poziției: DEAVB.
Numărul de contact: +373 60 522 274.
Candidații selectați vor fi chemați pentru interviu.

E-mail:  vb40@search4staff.com
Telefon:  +373 60 522 274

Inainte

Alte anunturi publicate de aceasta companie