- Este o asociație umanitară și non-profit ;

- activează în România, Bulgaria și în Republica Moldova din 2004 ;

- își desfășoară activitatea pe tot teritoriul Republicii Moldova ;

- este avocatul săracilor și al orfanilor ;

- îngrijește zilnic 3000 de beneficiari din familii social vulnerabile, dintre care 500 sunt copii orfani și săraci ;

• oferă 280 locuri de muncă pentru băștinași;

Manager de proiecte, A.O. ''Concordia. Proiecte Sociale''

A.O. ”Concordia. Proiecte Sociale” este în căutarea unui Manager de proiecte, pentru suplinirea postului vacant în cadrul echipei CONCORDIA Moldova.

Responsabilități:

  • Identifică finanțatorii și programele de finanțare, în conformitate cu proiectele și programele dezvoltate în cadrul Asociației;
  • Duce evidența finanțatorilor și finanțărilor aprobate, în conformitate  cu proiectele și programele dezvoltate în cadrul Asociației;
  • Realizează activități necesare pentru pregătirea, prezentarea și gestionarea propunerilor de finanțare/proiecte, în special pentru donatorii instituționali, UE și fundații;
  • Elaborează textele propunerilor de proiecte, în conformitate cu cerințele finanțatorilor și asigură depunerea lor;
  • Elaborează și asamblează documentele de finanțare, inclusiv scrisori, propuneri, bugete și prezentări, împreună cu departamentul de profil, în conformitate cu cerințele finanțatorului;
  • Monitorizează și evaluează, periodic, implementarea proiectelor;
  • Elaborează și prezintă finanțatorilor rapoartele intermediare și finale pe proiecte, evaluările proiectelor, cât și alte documente, conform documentelor de proiecte, aprobate cu finanțatorii;

Așteptări faţă de candidaţi:

  • Studii superioare și experienţă în domeniu - minim 3 ani;
  • Cunoștințe temeinice în scrierea proiectelor pentru UE și donatori instituționali;
  • Cunoașterea metodelor avansate de Project Management;
  • Experiența de lucru în cadrul proiectelor internaționale - constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
  • Cunoaşterea limbilor română, rusă, engleză - fluent (limba germană constituie un avantaj);
  • Aptitudini analitice puternice și de muncă în echipă;
  • Permis și practică de conducere, cat. ”B” - constituie avantaj;

Aptitudini și calități:

  • Abilități de cercetare și analiză;
  • Abilitatea de a sintetiza informația și de a o scrie în română/engleză;
  • Atenţie concentrată şi distributivă;
  • Seriozitate, responsabilitate, punctualitate, onestitate, receptivitate;
  • Aptitudini organizatorice;
  • Aptitudini de muncă în echipă;
  • Abilitatea de a respecta termenele;

Oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
  • Dezvoltare continuă a competenţelor profesionale şi personale;
  • Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesioniști;

A.O. "Concordia. Proiecte. Sociale", este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului, care se respectă în totalitate de către angajați;

Loc de muncă:Sediul A.O. ”Concordia.Proiecte Sociale”, mun. Chișinău, str. A. Corobceanu 13/1.
Se prelungește termenul de depunere al CV-urilor pînă la data de 20.12.2019.
Rugăm să transmiteți CV-ul Dvs. și Scrisoarea de intenție,  pînă la data de 20.12.2019, indicînd POZIȚIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81

E-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81

forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie