Manager de proiect - magazin online

Angajăm:

Suntem o companie activă în comerțul de accesorii și încălțăminte în Moldova, cu magazine de încălțăminte online și offline. Ne propunem să devenim Lider pe piața de profil din R. Moldova în următorii 2 ani, iar scopul nostru este de a construi o Rețea Națională de magazine cu cel mai bun preț de pe piața de profil și cel mai bun Raport Calitate-Preț.

Responsabilități:
  • Elaborarea strategiei și obiectivelor magazinului online pe termen scurt, mediu și lung;
  • Stabilirea planului de vânzări și urmărirea realizării lui;
  • Administrarea magazinului online, efectuarea planurilor de marketing online și operațiuni specifice de zi cu zi pentru a stimula traficul site-ului și de a genera vânzări;
  • Analiza performanței magazinului online și propuneri de perfecționare a organizării lui;
  • Coordonarea rezolvării problemelor de transport;
  • Coordonarea promoțiilor, reducerilor de prețuri, bannere, alte elemente comerciale/marketing specific;
  • Promovarea produselor companiei și creșterea brandului companiei;
  • Managementul echipei online;
  • Identificarea principalilor parametri care reflectă eficiența funcționării magazinului online și urmărirea evoluției lor;
  • Întreținere și actualizare site.
Cerințe:
  • Cunoașterea pieței de retail online de îmbrăcăminte și încălțăminte;
  • Experiență în dezvoltarea și vânzarea online;
  • Înțelege/cunoaște fluxul, procesele și strategia comercială a clienților;
  • Motivat, independent, capabil să acționeze și să decidă pentru a atinge obiectivele trasate;
  • Experiență în management, training, motivare echipe de vânzări;
  • Experiență în domeniu minim 2 ani;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă.

Oferim:
⦁ Un pachet salarial atractiv (salariu fix, bonus, laptop, telefon);
⦁ Un mediu de lucru plăcut și dinamic într-o companie tânără;
⦁ Posibilități de dezvoltare profesională și instruire constantă.

Cei interesați sunt rugați să transmită CV-ul la adresa: hr.retailshoes@gmail.com

Alte anunturi publicate de aceasta companie