Manager Calitate

WeWire Harness Tehnology SRL caută un nou coleg pentru suplinirea funcției vacante de Manager Calitate

Grupul internaţional Coroplast, Germania, este specializat în producerea cablajelor auto şi a benzilor adezive. Grupul Coroplast îşi desfӑşoarӑ activitatea în 7 state, printre care China, Polonia, Tunisia, Mexic, SUA, Germania şi Moldova.

WeWire Harness Technology SRL și-a început activitatea în Republica Moldova în 2017 ca reprezentanţă locală a Grupului Coroplast. Fabrica deschisӑ în Căușeni oferă câteva sute de locuri de muncă în sud- estul țării, implementând practici internaționale la nivel local.

Principalele responsabilități:
• Stabilirea standardelor de calitate a produselor pentru a respecta conformitatea calității produsului
• Asigurarea eficacităţii metodelor de testare și
a solidităţii practicilor de fabricație
• Investigarea abaterilor de calitate constatate în timpul reclamațiilor proceselor de fabricație
și inițierea acțiunilor corective adecvate
• Comunicarea problemelor semnificative de calitate și a acțiunilor corective superiorilor
• Consilierea departamentului de producție în toate subiectele și auditurile legate de calitate
• Responsabilitate pentru audit și certificare conform standardelor ISO
• Responsabiliitate pentru auditurile clienților.

Experiențа și abilitățile necesare:
• Experiență profesională de cel puțin 5 ani în controlul calității în industria automotive, în funcție managerială
• O foarte bună cunoaștere a managementului asigurării calității
• Cunoașterea procesului de fabricație a cablajelor
• Cunoaștere bună a specificațiilor VW în domeniul producției cablajelor
• Abilităţi excelente de comunicare
• Fluenţă în limba engleză de afaceri.
• Cunoasterea limbii germane este un avantaj.
• Pregătirea și certificarea auditorilor VDA 6.3 și ISO 16949
• Cunoaștere bună a instrumentelor de bază.

Noi oferim:
1. Mediu de lucru prietenos într-o echipă multinaţională
2. Oportunităţi de dezvoltare profesională
3. Pachet social deplin (concediu plătit, tichete de masă, asigurare medicală)
4. Transport asigurat (automobil de funcţie).

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în limba engleză la adresa
hr.md@wewire-harness.com

Vor fi contactate doar persoanele selectate. Vă mulţumim pentru că aţi aplicat!

Alte anunturi publicate de aceasta companie