SRL „Totul pentru contabil” este administratorul paginii www.contabilsef.md. Pagina www.contabilsef.md fondată din anul 2008 este prima pagina din RM destinată contabililor, auditorilor, directorilor financiari, economiștilor și altor persoane interesante de profesia contabilă. Oferim informații actuale și utile pentru a duce evidența contabilă în cadrul legal, cum ar fi modificări în legislația fiscal-contabilă, noutăți, articole, întrebări-răspunsuri, sinteze și alte materiale.

Jurnalist

RESPONSABILITĂȚI:
• Scrierea și redactarea știrilor, realizarea de reportaje și interviuri cu surse relevante, traducerea materialelor din surse străine, plasarea pe pagina web a materialelor.
• Verificarea, redactarea și corectarea textelor pregătite pentru plasarea pe pagina

CERINȚE OBLIGATORII:
• Studii în domeniile jurnalism și științe ale comunicării reprezintă un avantaj;
• Abilitatea de a scrie conținut ușor de citit și ușor de înțeles;
• Atenție maximă la detalii și gândire analitică;
• Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
• Creativitate și vocabular bogat atunci când vine vorba despre redactarea conținutului;
• Cunoașterea MS Office (Excel, Word, PowerPoint) și experiență în găsirea rapidă a informațiilor pe internet

CE OFERIM:
• Mediu organizațional favorabil dezvoltării profesionale.
• Un pachet salarial atractiv și motivant în dependență de rezultatele muncii.
• Oportunități de creștere profesională și financiară
• munca la distanță .

Persoanele interesate sunt invitate sa trimită un CV pe adresa contabilsef.md@gmail.com  cu specificarea postului.

Alte anunturi publicate de aceasta companie

Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin