IMCA ”Grawe Carat Asigurări” S.A. angajează pentru sediul central:

Jurist

Cerinţe:
• Studii superioare;
• Cunoştinţe de bază în domeniul asigurărilor sunt binevenite;
• Cunoașterea limbilor rusa, româna (fluent) și engleză (cel puțin intermediar) este obligatorie (limba germană va constitui un avantaj);
• Cunoaşterea avansată a calculatorului (Microsoft Office ş.a, Excel - obligatoriu) şi capacitatea de a însuşi programe noi;
• Posedarea permis de conducere categoria B- obligatoriu;
• Abilităţi organizatorice;
• Capacitate de analiză şi sinteză;
• Capacităţi de negocieri;
• Persoană sociabilă, atitudine pozitivă şi pro-activă, spirit de echipă;

Responsabilităţi principale:
• Cunoașterea și aplicarea legislației din domeniul asigurărilor;
• Înaintarea reclamațiilor;
• Pregătirea și înaintarea cererilor de chemare în judecată;
• Reprezentarea în instanțe de judecată;
• Supravegherea procedurilor de executare.
Oferim:
• Program deplin de lucru;
• Mediu de lucru modern, plăcut şi motivant, în cadrul unei companii internaționale;
• Pachet de compensare atractiv;
• Oficiul în centrul orașului;
• Colectiv prietenos;
• Posibilităţi de promovare;
• Participarea la Training-uri.

Vă rugăm să trimiteţi CV însoţit de o fotografie recentă şi scrisoare de intenţie, în romană, pe adresa electronica: job@grawe.md
P.S. Vă rugăm ca în Tema din Email sa indicaţi CV pentru funcţia de Jurist

job@grawe.md

back forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie