Middle iOS Developer

î.C.S. "BLUELINE" S.R.L. companie membră a AR - Group, rezident IT Park Moldova, fondată în 2008 la Chișinău, leader în servicii de Outsourcing, continuă să se extindă și angajează:

Blueline caută un nou coleg, Middle iOS Developer, care să participe la dezvoltarea eficientă a aplicațiilor iOS, cu accent pe experiență de cel puțin 2-3 ani.

Responsabilități:

  • Asigurarea celei mai bune performanțe, calitate și capacitate de răspuns a aplicației;
  • Identificarea și corectarea blocajelor și remedierea erorilor;
  • Implementarea cerințelor funcționale scrise de managerul de produs;
  • Sprijinirea echipei în rezolvarea sarcinilor critice pentru a ajunge la obiectivul propus.

Ce credem că vei avea nevoie pentru a avea success:

  • Bună cunoaștere a limbajului Swift, SwiftUI, UI Kit;
  • Experiență cu tehnologiile ce includ Core Data, Realm, Swifty JSON și alte framewok-uri;
  • Dezvoltarea de aplicații iOS pentru cele mai recente dispositive mobile Apple;
  • Înțelegerea instrumentelor de versiune a codului (în special GIT), metode pentru construirea Cocoa Pods, MVC, MVVM, SPM;
  • Proiecția, construcția și mentenanța iOS SDK & Xcode de înaltă performanță
  • Familiarizarea cu integrarea serviciilor web (REST, SOAP, JSON);
  • Capacitatea de a implementa Figma;
  • Prezența portofoliului este binevenită (atașați link);
  • Limba engleză sau italiană.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Formarea professională și suport continuu;
  • Program de muncă flexibil/hybrid;
  • Concediu anual plătit;
  • Rambursarea costului de transport;
  • Creștere profesională.

Candidații interesați sunt invitați să depună CV-ul prin e-mail: hr@blueline.md, indicînd în tema scrisorii: iOS Developer.

Expediați CV-ul D-stră la adresa hr@blueline.md
www.blueline.md

Alte anunțuri publicate de această companie