Inspector (evidență și măsurări) în cadrul secției evidență și măsurări (post de măsurare Giurgiulești și post de măsurare Costești)

FII PARTE A ECHIPEI CENTRULUI DE TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE ÎN FINANȚE!

Sarcini și responsabilități:

  • Efectuarea măsurărilor sarcinilor pe osii, masei totale și dimensiunilor vehiculelor care efectuează transporturi pe drumurile publice ale Republicii Moldova, precum și analiza, generalizarea și eliberarea rezultatelor măsurărilor efectuate (certificat de măsurare a vehiculelor și bon de cântărire);
  • Respectarea regulilor privind accesul și utilizarea, facilităților și echipamentelor specificate, utilizate pentru efectuarea inspecțiilor în teritoriu (la punctele de trecere a frontierei);
  • Asigurarea respectării procedurilor pentru definirea controalelor necesare pentru identificarea, depozitarea, protecția, regăsirea, păstrarea și eliminarea înregistrărilor sale cu privire la respectarea standardului internațional SM EN ISO/CEI 17020:2013;
  • Asigurarea procesului privind descrierea și asigurarea procesului de tratare a reclamațiilor și apelurilor.

Ești binevenit(ă), dacă:

  • Ai studii în domeniul ingineriei mecanice sau tehnice;
  • Deții experiență în domeniul relevant postului 1 an (constituie un avantaj);
  • Cunoști legislația, standardele şi actele normative de referință;
  • Ești atent(ă), responsabil(ă), capabil(ă) să lucrezi în echipă;
  • Cunoști limba română (cunoașterea limbii engleză va constitui un avantaj).

Ce îți oferim în schimb?

  • Program de integrare și ghidare de către un mentor;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Program de muncă în ture, 12 ore pe zi (inclusiv pauza de masă);
  • Salariu competitiv și pachet social deplin;
  • Recompense și beneficii de motivare suplimentară.

Dacă cerințele noastre te descriu, îți așteptăm CV-ul la adresa resurse.umane@ctif.gov.md, indicând funcția pentru care candidezi.

Mai multe detalii: (022) 262 598

E-mail: resurse.umane@ctif.gov.md
Telefon: 022 262 598

Alte anunțuri publicate de aceasta companie