Angajăm:

Inginer virtualizare și cloud

Responsabilități:
- Instalarea, configurarea și menținerea platformelor virtualizate și componentelor conexe;
- Asigurarea continuității și disponibilității înalte a platformelor virtualizate și componentelor conexe;
- Instalarea, configurarea și menținerea platformelor de stocare enterprise NAS/SAN;
- Instalarea, configurarea și menținerea platformelor de backup enterprise;
- Configurarea politicilor de backup;

- Soluționarea incidentelor în infrastructura gestionată;
- Elaborarea și menținerea documentației de sistem.

Cerințe:
- Cunoștințe demonstrabile în instalarea, mentenanța și gestiunea platformelor virtualizate (VMware ESXi, VMware vSphere);

- Cunoștințe demonstrabile în administrarea sistemelor de tip blade, sistemelor de stocare enterprise de tip SAN, NAS;
- Experiență în administrarea soluțiilor de backup enterprise într-un model de cloud privat;
- Cunoștințe generale TC P/IP;
- Cunoștințe generale sisteme de operare Linux, Windows;
- Cunoștințe și experiență cu alte hipervizoare sau alte produse din suita VMware constituie un avantaj;
- Studii superioară complete de specialitate.

Beneficii:
- schema salariată atractivă, salariul plătit la timp;
- oficiul în centru;
- training-uri și pregătire profesională din partea companiei;
- angajare oficială.

Please send your resumes to: hr@stisc.gov.md  , www.stisc.gov.md

Alte anunturi publicate de aceasta companie