Inginer Șef

IMC Group, Holding care activeaza cu success pe piata Republicii Moldova in domeniile, B2B, Comert si Distributie internationala, Constructii si altele, anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Inginer Șef

Responsabilitati :
- Control și gestionarea serviciului de mentenanta
- Pozitionarea si punerea in functiune a noilor utilaje, instalații;
- Urmarirea realizarii mentenantei preventive si corective
- Gestionarea societatatilor exterioare care intervin pentru lucrari de mentenanta, pentru puneri in functiune a utilajelor si interventii la instalatiile generale
- Fiabilizarea si modernizarea utilajelor existente
- Gestionarea obiectivelor echipei din subordine
- Supravegherea aprovizionarii cu piese de schimb, urmarirea costurilor de mentenanta, -
- Gestionarea bugetului de mentenanta si intretinere cladiri
- Participarea la lansarea de noi proiecte.
- Probleme tehnico administrative (urmarire lucrari la instatatii si cladiri, achizitii publice, receptii lucrari)
- Coordonarea activitatii de intretinere a cladirilor si instalatiilor din dotarea acestora,
- Colaborarea cu furnizorii de materiale,
- Coordonarea comisiilor de achizitii,
- Colaborarea cu celelalte compartimente, in vederea urmaririi decontarii lucrarilor executate;

- Asigurarea functionarii a toatelor tipuri de echipamente
- Supraveghere tehnică a stării și organizarea reparației echipamentelor.
-Organizarea muncii angajaților din subordine ai unității

Cerinte:
  • Licenta in electromecanica și/sau construcții;
  • Cunoștințe normelor tehnice, normelor securității și sănătății muncii, legislației în vigoare;
  • Experienta intr-o functie similara minim 5 ani
  • Cunostinte de operare cu sisteme informatice de gestiune si mentenanta
  • Posesia autovehiculului propriu este un avantaj
  • Permis de conducere categoria B
  • cunoștințe de operare PC, cunoașterea programelor Word, Excel (cunoștințe de AutoCad, WINSMETA sunt binevenite), abilitate de a lucra cu devizele de cheltuieli;
Oferim:
- post de muncă în cadrul unei companii aflate în proces de dezvoltare dinamică;
- salariu stabil
- posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte importante de construcție și renovare din cadrul Holdingului "IMG GROUP"
- multiple posibilități de a pune în practică cunoștințele și competențele profesionale, oportunități de carieră;
- asigurăm volum de lucru 12 luni pe an
- amortizare, combustibil pentru automobil

La interviu vor fi invitate doar persoanele, care corespund cerintelor.

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-ul la hr-director.imcgroup@mail.ru  ,  indicind pozitia la care aplica sau apelati la numarul de telefon +373 78900308

Telefon: 078900308
Persoana de contact: Evgheni
E-mail: hr-director.imcgroup@mail.ru

Alte anunturi publicate de aceasta companie