Inginer în telecomunicaţii IP TV

Post vacant:

Atribuții de funcție:

  • Asigurarea funcționării fiabile a echipamentelor din rețelele de agregare servicii IP TV
  • Monitorizează funcționarea echipamentelor de transport date și asigură suportul tehnic și analiza parametrilor tehnici
  • Colaborează cu echipa de depănare în vederea remedierii operative a problemelor apărute la echipamentele din zona de responsabilitate

Cerințe față de candidat:

  • studii superioare în domeniul telecomunicaţiilor sau IT
  • cunoașterea structurii echipamentelor de acces și agregare
  • cunoașterea PC la nivel avansat
  • cunoaşterea limbii engleze - avantaj
  • abilităţi de planificare, coordonare şi control a proceselor
  • abilităţi analitice şi de diagnosticare a problemelor
  • abilităţi de lucru în echipă

Ce oferim:

  • 28 de zile de vacanță plătită
  • Concediu de boală plătit
  • evoluția în carieră
  • mediu de lucru prietenos

Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md

Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!

E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 022 570 672

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide