Inginer electric

Rețeaua de covrigării ”LA MĂMUCA” este o companie dinamică, care, din anul 2014 în baza tradițiilor străvechi crează și realizează rețete noi, pentru a Vă alintă cu produse de patiserie calitative, pentru orice gust.

Dacă eşti o persoană pozitivă cu dorința de a munci, gata să experimentezi lucruri noi, tinzi să creezi o atmosferă ospitalieră, Echipa noastră Te invită să lucrezi alături de noi, pentru a bucura lumea împreună.

Responsabilități:
  1. Să organizeze managementul energiei electrice;
  2. Să verifice în permanență funcționalitatea utilajul tehnico-electric, aparatajului, instrumentelor, dispozitivelor, mijloacelor de protecție folosite la îndeplinirea sarcinilor de lucru de către personalul întreprinderii;
  3. Să asigure lucrări competente, precum și modernizarea, repararea și mentenanța în timp util a echipamentelor industriale, a rețelelor electrice, a conductelor de gaz și a conductelor de aer;
  4. Să execute proiectarea și instalarea sistemelor de alimentare cu energie electrică, echipamentelor, mașinilor și utilajelor industriale;
  5. Să facă cereri pentru achiziționarea echipamentului necesar, a pieselor de schimb, a materialelor;
  6. Să studieze nevoile organizației în domeniul modernizării utilajului tehnico-industrial, echipamente, a rețelelor electrice, de gaz etc., cu efectuarea calculelor care sunt concepute pentru a economisi resursele;
  7. Să participe la testarea și aprobarea utilajului industrial, iar ulterior să efectueze instalarea lui;
  8. Responsabil de prevenirea accidentelor și incendiilor în cadrul întreprinderii;
  9. Conform legislației securității și sănătății muncii să instruiască și să verifice cunoștințele personalului neelectrotehnic al întreprinderii, cu acordarea I grupe calificative;
  10. Să instruiască personalul întreprinderii și să-l teste privind cunoașterea și respectarea regulilor de protecție împotriva incendiilor;
  11. Să completeze documentația de specialitate, să întocmească rapoarte.
  12. Să analizeze riscurile profesionale și să planifice măsuri de creare a unor condiții sigure de muncă, iar în caz de urgentă să planifice măsuri de reacționare operativă;
  13. Să asigure respectarea tuturor regulilor și reglementărilor privind protecția muncii în exploatarea instalațiilor și rețelelor electrice.
  14. Să instaleze în edificiile companiei indicatoare de securitate, schemele de alarmă și stingătoare.
  15. Să pregătească toate tipurile de rapoarte privind indicatorii și formularele aprobate.
  16. Și alte sarcini ale conducerii.
Cerințe:
  1. Studii superioare tehnice finalizate în domeniul instalațiilor electrice, grupa min. 3 de calificare;
  2. Experiență minim 2 ani;
  3. Permis de conducere cu categoria B;
  4. Capacitatea de a lucra în echipă;
  5. Disciplină și corectitudine în activitate;
  6. Aptitudini de planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;
  7. Cunoasterea limbilor română și rusă.
Oferim:
- Lucru într-o echipă dinamică și calificată;
- Pachet social;
- Salariu atractiv, motivat și individualizat.

Persoanele interesate sunt invitate la interviu la adresa:
Republica Moldova, mun. Chișinău , str. Alba Iulia 75/12, et II, bir.221
SC ”Stropșa Alexandra” SRL, de luni pînă vineri, în intervalul de timp 08:00-12:00 și 13:00-17:00.
telefon de contact: 068605602

Tel: 068605602
E-mail: lamamuca@mail.ru

Alte anunturi publicate de aceasta companie