Inginer Calitate

WeWire Harness Tehnology SRL caută un nou coleg pentru suplinirea funcției vacante de Inginer Calitate

Grupul internaţional Coroplast, Germania, este specializat în producerea cablajelor auto şi a benzilor adezive. Grupul Coroplast îşi desfӑşoarӑ activitatea în 7 state, printre care China, Polonia, Tunisia, Mexic, SUA, Germania şi Moldova.

WeWire Harness Technology SRL și-a început activitatea în Republica Moldova în 2017 ca reprezentanţă locală a Grupului Coroplast. Fabrica deschisӑ în Căușeni oferă câteva sute de locuri de muncă în sud-estul țării, implementând practici internaționale la nivel local.

Principalele responsabilități:
• Elaborarea și actualizarea instrucțiunilor procedurale și de lucru
• Implementarea cerințelor sistemului de management al calității
• Pregătirea și menținerea rapoartelor de calitate
• Verificarea proceselor de producere și implementarea modificărilor
• Identificarea și implementarea măsurilor corective
• Conducerea și participarea la auditurile interne
și externe
• Îmbunătățirea continuă a proceselor de fabricație.

Experiența și abilitățile necesare:
• Studii superioare
• Cunoașterea standardelor de management al calitatii (ISO 9001 / IATF 16949) reprezinta un
avantaj
• Experienţa anterioară în domeniu minim 1 an
• Cunoașterea limbilor engleză / germana la nivel avansat
• Capacitatea de a lucra cu un flux mare de informații și cu sarcini multiple
• Cunoștințe de operare PC, MS Office
• Abilităţi organizatorice
• Capacitate de analiză și sinteză
• Atitudine pozitivă şi proactivă, spirit de echipă.

Noi oferim:
1. Mediu de lucru prietenos într-o echipă multinaţională
2. Oportunităţi de dezvoltare profesională
3. Pachet social deplin (concediu plătit, tichete de masă, asigurare medicală,
transport până la / de la fabrică)
4. Pachet salarial fix şi bonus de performanţă.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în limba engleză la adresa

Vor fi contactate doar persoanele selectate. Vă mulţumim pentru că aţi aplicat!

Alte anunturi publicate de aceasta companie