Full-Stack Developer (Inginer de system software)

Angajăm:

COMPANIA TA NOUA

Una dintre cele mai mari bănci din Republica Moldova, cu o istorie de peste 30 de ani, сu сea mai mare reţea de subdiviziuni fiind prezentă în toate raioanele ţării. Acum suntem in cautarea Inginer de system software (Full-Stack Developer) in echipa noastra.

RESPONSABILITĂȚILE FUNCȚIONALE
• Studierea şi înţelegerea necesităţilor Băncii şi identificarea soluţiilor TI eficiente şi fiabile ce vor satisface aceste necesităţi;
• Oferirea în timp util, la un nivel adecvat de calitate şi într-o manieră cost-eficientă a aplicaţiilor program necesare Băncii;
• Elaborarea şi perfectarea cadrului normativ şi metodologic aferent procesului de elaborare, dezvoltare, implementare şi menţinere a aplicaţiilor program în cadrul Băncii, asigurând transparenţa şi controlul adecvat asupra procesului;
• Oferirea suportului necesar pentru ca posibilităţile şi avantajele oferite de către aplicaţiile program implementate să fie conştientizate şi cunoscute de către utilizatori, în acest sens fiind elaborată şi menţinută actuală documentaţia aferentă;
• Gestionarea proiectelor şi a portofoliului de proiecte pentru elaborarea/dezvoltarea aplicaţiilor program, în conformitate cu necesităţile şi priorităţile identificate;
• Gestionarea schimbărilor aferente aplicaţiilor program ale MICB în scopul asigurării corespunderii lor necesităţilor Băncii şi a evitării efectelor secundare implicate de implementarea modificărilor efectuate;
• Contribuirea la identificarea şi gestionarea incidentelor şi problemelor aferente serviciilor TI în timp util, cu impact minim asupra calităţii serviciilor TI oferite.

VOM FI BUCUROȘI SĂ VĂ VEDEM ÎN ECHIPA NOASTRĂ DACĂ
• Ai studii superioare în domeniul TI;
• Ai experiență în acest domeniu minim de 3 ani;
• Ești autonom și ai abilitați bune de comunicare in afaceri;
• Cunosti limba engleză la nivel mediu;

• Cunoașterea Web Backend (PHP sau .NET) / Web Frontend (CSS3, JS (Nativ + JQuery));
• Cunoașterea Web Servers (Apache sau IIS);
• Cunoașterea baze de date (MySQL sau MSSQL sau Oracle);
• Opțional - SOAP, REST, BASH, python.

DE CE TREBUIE SĂ TRIMITEȚI CV-UL
• Program individual de formare profesională şi dezvoltare a carierei;
• Salariu atractiv + bonus de performanță;
• Bonusuri de sărbători și ajutoare materiale;
• Cantină;
• Mediu de lucru dinamic şi inovativ;
• Oficiul în centrul orașului.

CUM SĂ DEVII PARTE DINTR-O ECHIPĂ
• Trimite CV-ul la info@hr-solutions.md ;
• Managerul nostru de resurse umane vă va contacta și va efectua un interviu telefonic cu dvs.;
• Interviu cu HR;
• În continuare, vom organiza un interviu în birou cu șeful companiei-pe baza rezultatelor cărora se va lua o decizie finala.
Pentru mai multe informații, vă rugăm să sunați: 060 654 544.
Nu vă rușinați - așteptăm CV-ul dvs.!
*Prin trimiterea CV - ului dvs., sunteți de acord cu prelucrarea datelor dvs. personale de către HR Solutions.

Email: info@hr-solutions.md
Telefon: 060 654 544

Alte anunturi publicate de aceasta companie