Fraud Expert, Departamentul Administrare Riscuri Financiare și Operaționale

Moldova Agroindbank angajează

Sarcini și responsabilităţi:

  • organizarea și implementarea instrumentelor de gestionare a riscului de fraudă în domeniul creditar;
  • monitorizarea și analiza evenimentelor, datelor bancare în scopul identificării anomaliilor și suspiciunilor de fraudă în procesul de creditare;
  • analiza și îmbunătățirea continuă a eficienței și calității proceselor de gestionare a fraudelor creditare;
  • investigarea end-to-end a cazurilor de fraudă;
  • raportarea indicilor de fraudă și suspiciunilor de fraudă;
  • analiza riscului de fraudă în cadrul proiectelor de implementare a produselor și proceselor noi, precum și modificarea produselor și proceselor existente.
Cerinţe faţă de candidat și calități personale:
  • studii superioare în domeniul risk management, IT, matematică și statistică;
  • experiență de muncă  în domeniul risk management/data analytics;
  • cunoștințe avansate MS Excell;
  • cunoștințe  de bază ale limbajului de programare analitică SQL;
  • cunoștințe în domeniul statisticii și înțelegerea modului de aplicarea a acesteia în practică;
  • abilități analitice avansate.
Ce oferim?
  • salariu atractiv și  program de muncă stabil;
  • posibilitate de creștere și dezvoltare în una dintre cele mai mari instituții bancare din țară;
  • posibilităţi de avansare în funcţie şi mediu de lucru prietenos;
  • program de beneficii și motivare non-financiară;
  • tichete de masă, reduceri corporative la săli de sport etc.
Ne vom bucura să facem echipă comună! Expediază CV-ul la adresa resurseumane@maib.md , indicând funcția pentru care candidezi și hai să excelăm profesional împreună!

Alte anunturi publicate de aceasta companie

Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin