Manager Gastro

Petrom-Moldova S.R.L. caută un Expert Category Management (Gastro). Obiectivele principale ale poziției constau în asigurarea unui sortiment optimizat în zonele gastro din stațiile de alimentare (Peco) cu accent pe creșterea și sporirea vânzărilor, a veniturilor și profitabilității, atingerea cifrei de afaceri și a marjei, precum și respectarea strategiei companiei.

Responsabilitati principale:

  • Monitorizarea condițiilor de piață;
  • Verificarea periodică a ofertelor și a tendințelor concurenților;
  • Căutarea de noi cereri din partea clienților;
  • Monitorizarea studiilor de piață, a noilor tendințe pe piața de retail, a orientărilor clienților;
  • Evaluați performanța lunară/KPI și urmăriți cifrele de vânzări săptămânale;
  • Negociați și stabiliți relații cu furnizorii locali;
  • Pregătiți negocierile cu furnizorii;
  • Negociați cu furnizorii cu privire la termenii comerciali și legali;
  • Îmbunătățirea continuă a proceselor de cumpărare;
  • Să colecteze și să pregătească rapoarte statistice zilnice, săptămânale și lunare Convenience Retail Management, Sales and Stock Reports;
  • Pregătirea/monitorizarea planogramelor.

Candidatul ideal trebuie să aibă următorul profil:

  • Diplomă universitară (economie, afaceri și administrație);
  • Experiență de lucru în domeniu similar (restaurant, cafenea etc): 1-3 ani (experiența internațională sau experiența în mediul multinațional ar constitui un avantaj);
  • Cunoașterea limbilor engleză, română, rusă;
  • Cunoașterea calculatorului;
  • Abilități de organizare personală și de gestionare a timpului, inclusiv capacitatea de multitasking;
  • Abilități de gestionare a proiectelor;
  • Abilități excelente de prezentare și comunicare verbală și scrisă;
  • Abilități solide de negociere.

Dacă credeți că sunteți un candidat potrivit, vă rugăm să trimiteți CV-ul la următoarea adresă de e-mail: hr.md@petrom.com, specificând poziția pentru care candidați.

Vă rugăm să includeți în subiectul e-mailului dumneavoastră "Expert Category Management".

Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide