Angajam:

Director Sucursala Cahul, Leova, Ceadîr-Lunga

Responsabilităţile postului:
•     Managementul activității Sucursalei pentru atingerea țintelor de business și a cerințelor stabilite;
•     Organizarea şi asigurarea îndeplinirii planului de afaceri;
•     Vânzarea și promovarea activă a produselor și serviciilor Băncii;
•     Asigurarea îndeplinirii indicatorilor de performanţă ai Sucursalei şi mărirea bazei de clienţi;
•     Asigurarea deservirii calitative a clienților în cadrul Sucursalei;
•     Coordonarea activității de creditare în cadrul Sucursalei;
•     Cooperarea cu entitățile funcționale din sediul central al Băncii și cu alte unități teritoriale ale Băncii;
•     Controlul activității Sucursalei în corespundere cu cerințele stabilite de reglementările interne și cele naționale din domeniul bancar;
•     Promovarea culturii corporative a Băncii în relaţiile reciproce ale personalului cu clienţii;
•     Reprezentarea Băncii în relaţiile cu clienţii şi autorităţile publice locale din raza de activitate a Sucursalei;
•     Menţinerea şi promovarea imaginii pozitive a Băncii.

Cerințe față de candidat:
•     Studii superioare economice în domeniul financiar-bancar;
•     Experiență de lucru: minim 5 ani în domeniul bancar sau institurii financiare, minim 3 ani în funcții de manager/creditare;
•     Cunoașterea reglementărilor în vigoare privind activitatea bancară;
•     Cunoaşterea avansată a limbilor română și rusă;
•     Cunoașterea PC la nivel avansat.

Profilul candidatului:
•     Abilități de leadership;
•     Abilități de conducere a echipei;
•     Abilități de vânzare și negociere;
•     Capacitate de organizare și control;
•     Spirit de inițiativă;
•     Capacitate de diagnosticare, analiză și sinteză.

Dacă doriţi să vă alăturaţi echipei şi îndepliniţi cerinţele descrise mai sus, trimiteţi CV-ul Dvs., însoţit de o scrisoare de intenţie, la adresa de e-mail hr@vb.md

Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care corespund cerinţelor menţionate.

hr@vb.md

forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie