Director export vinuri

Compania „Orhei – Vit” SRL anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de:

Responsabilităţile principale:
- Îndeplinirea activităţii de export a vinurilor;
- Căutarea activă a distribuitorilor, evidenţierea pertenerilor potenţiali de perspectivă;
- Dezvoltarea noilor direcţii de export a vinurilor;
- Formularea ofertelor comerciale şi condiţiilor de colaborare;
- Pregătirea şi suportul contractelor de export a vinurilor;
- Asigurarea la nivel înalt a proceselor de export a vinului la toate etapele;
- Dezvoltarea strategiilor de promovare a vinurilor în diferite zone geografice de interes;
- Organizarea şi petrecerea prezentărilor de vinuri la expoziţii specializate şi la întîlniri cu potenţialii clienţi, pregătind în prealabil documentele necesare;
- Analiza pieţelor prin prisma politicii preţurilor;
- Menţinerea nivelului ridicat de interacţiune cu partenerii existenţi;
- Urmărirea incasărilor pe contractele repartizate.

Studii, competenţe, abilităţi:
- Studii superioare;
- Experienţă de muncă în funcţii similare, mai mult de 5 ani;

- Cunoașterea specificului de promovare și comercializare a vinurilor;
- Cunoaşterea limbilor: romînă, rusă şi engleză (cel puţin);
- Abilităţi de lucru în programe Microsoft Office, Power Point;
- Permis de conducere categoria B;
- Abilităţi de prezentare a produselor, de comunicare, insistenţă, flexibilitatea gîndirii, deprinderi analitice, motivare către rezultate;
- Disponibilitate de plecare în deplasări în ţară şi peste hotare;

Calităţi personale:
- creativitate;
- comunicabil;
- spirit de iniţiativă;
- încredere în sine;
- capacitate sporită de muncă;
- orientare către rezultate.
Oferim:
- angajare permanentă;
- timp de muncă deplin;
- pachet social atractiv;
- salariu competitiv, se negociază în mod individual în urma interviului.
- amplasare geografică a locului de muncă în mun.Chişinău.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, care se expediază la poşta electronică: hr@orhei-vit.com

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

E-mail: hr@orhei-vit.com

Alte anunturi publicate de aceasta companie