Șef secția vînzări

Compania Media MAGNAT Grup SRL, cel mai mare importator și distribuitor din Rep. Moldova de produse pentru copii, terenuri de joacă, producție gonflabilă INTEX, si multe alte categorii de marfă de la cei mai renumiți producători din lume este în căutarea unui nou coleg/ unei colege noi:

Responsabilități principale:

  • Elaborarea și urmărirea îndeplinirii planului pe vînzări, si a scopurilor globale ale companiei;
  • Valorificarea si majorarea eficientei departamentului pe vinzari;
  • Participarea la angajarea si instruirea personalului din subordine;
  • Marirea permanenta a cotei de piata din sectorul respectiv;
  • Efectuarea analizei pe client/produs/brand/regiune; Rapoarte.
  • Identificarea problemelor si prezentarea solutiilor aferente.
  • Stabilirea obiectivelor echipei din subordine, în conformitate cu obiectivele companiei;
  • Controlul si motivarea personalului din subordine;
  • Participarea la proiecte comerciale, deplasari de serviciu, negocieri anuale.

Cerințe față de candidați:

  • Abilitati definite de lider si orientare spre rezultat. Capacitate de conducere.
  • studii superioare in domeniu – obligatoriu (management, economie, marketing);
  • experiența min. 3 ani într-o poziție similară;
  • vorbirea fluentă a limbilor rusă și română;
  • cunoasterea pietelor regionale si specificului lor
  • cunostinte in domeniul b2b/b2c. Specificuri juridice si comerciale. Lucru cu retelele de supermarketuri.
  • gindire analitico-strategica in domeniul vinzarilor.
  • cunostinte avansate PC (MS OFFICE, 1C).
  • calități personale: aranjat, punctual, proactiv, dinamic, flexibil, cu inițiativă, spirit de echipă.
  • Automobil propriu.

Oferim:

  • Salariu 30 000 lei, plătit official și la timp.
  • Lucru în condiții de confort într-o companie stabilă, în curs de dezvoltare.
  • Premii semestriale.
  • Pachet social. Concediu prevăzut de legislație.
  • Posibilitate de a te afirma profesional și a învăța lucruri noi.
  • Convorbiri telefonice nelimitate. Petrol. Amortizare.
  • Program de lucru full time (8.30-17.30, 5 zile pe saptămînă)

Vă rugăm să transmiteți CV-urile pe e-mail: hr@magnat.md și să indicați postul vacant solicitat.

Ulterior persoanele selectate vor fi invitate pentru interviu.

E-mail: hr@magnat.md

Alte anunțuri publicate de această companie