Data Analist/Data Scientist Departamentul Planificare şi Control

Concurs pentru ocuparea postului de:

Vei beneficia de:
⦁ Program individual de formare profesională şi dezvoltare a carierei
⦁ Salariu atractiv + bonusuri de performanță
⦁ Prime de sărbători și ajutoare materiale;
⦁ Mediu de lucru dinamic şi inovativ
⦁ Oficiul chiar în centrul oraşului
⦁ Colegi cu spirit de echipă şi proactivi

Vei avea următoarele responsabilităţi:
⦁ Prelucrarea, structurarea, armonizarea şi analiza datelor în scopuri de elaborare a deciziilor manageriale în domeniul gestiunii activelor şi pasivelor băncii, raportării performanţei băncii ş.a.
⦁ Construirea, testarea şi aplicarea modelelor şi prognozelor financiare
⦁ Suport în elaborarea rapoartelor şi automatizarea acestora prin diferite instrumente şi forme de vizualizare
⦁ Perfecţionarea şi dezvoltarea cadrului de analiză şi raportare a băncii.

Eşti candidatul potrivit dacă ai:
⦁ Studii superioare sau de specialitate în domeniul ştiinţelor economice/tehnice/exacte;
⦁ Cunoaşterea la nivel avansat a MS Excel, MS PowerPoint;
⦁ Cunoaşterea instrumentelor de lucru cu bazele de date: MS Acces, SQL;
⦁ Cunoaşterea limbajului de programare Python-R pentru analiza datelor va fi un avantaj;
⦁ Experienţă în domeniul Data Science, Big Data, lucrul cu sisteme BI, studii de perfecţionare sau certificări profesionale în domeniu vor fi avantaj;
⦁ Abilităţi de bază în Project Management va fi un avantaj;
⦁ Cunoaşterea limbii române, ruse şi engleze;
⦁ Capacităţi analitice şi de previziune.

Alege să activezi în una din cele mai performante bănci din Moldova!

Trimite CV-ul şi scrisoarea de intenţie:

e-mail: recrutare@micb.md
contactează-ne la  022576935 sau 079484979

Alte anunturi publicate de aceasta companie