Creator de Content

Anunțăm următorul post vacant:

Despre Noi

Moldtelecom angajează creatori de content pentru noul său departament de training.

Compania se află la o etapă palpitantă de inovație și reformare globală. În departamentul de training formăm o echipă de vizionari ce își propun să dezvolte compania printr-un program de educație, modernizare și inovație în pas cu stilul companiilor mari din secolul 21 ce prioritizează investiția în propriii angajați!

Misiunea noastră ca departament: Dezvoltarea a 2,400 angajați.

Pune-ți aceste întrebări:
1. Îți place să scrii și să citești? Să consumi informație nouă? Să studiezi?
2. Ești atent la detalii? Îți place să fie totul aranjat și corect?
3. Îți place să aranjezi și structurezi informația în tabelașe și paragrafe? După școală mergeai acasă și-ți organizai notițele?
4. Îți place SMM și crearea content-ului?
5. Îți place să te joci cu cuvintele până ajungi la o formulare ideală, creativă, frumoasă?

Dacă ai răspuns ”da”, atunci vei iubi acest job!

Responsabilități:
1. Crearea cursurilor online de la A la Z, în echipă
2. Scrierea materialelor educaționale la subiecte diverse! Texte frumoase, bine gândite și accesibile!
3. Creare content video: (Nu necesită niciun fel de experiență și este simplu!): reprezentarea vizuală a informației în video-uri scurte, utilizând cât mai multă creativitate, umor și imaginație!
4. Cercetarea online a subiectelor asignate, rezumarea informației conform șabloanelor
5. Elaborarea scenariilor, scrierea dialogurilor pentru video-uri
6. Crearea testelor

Condiții de muncă:
- Salariu de 8,000 MDL - 14,000 MDL în funcție de experiența ta
- Angajare oficială
- Flexibilitate în program
- 28 de zile de vacanță plătită
- Concediu de boală plătit
- O echipă de oameni pasionați de învățat și educație!

Cerințe:
- Cunoașterea foarte bună a limbii Române
- Cunoașterea limbii Ruse (abilitatea de a citi, vorbirea sau scrierea nu e necesară)
- Pasiune față de scriere sau design
- Abilități de a folosi calculatorul
- Enthusiastic about learning, new information, structuring it, teaching it
- Personal interest in education & learning
- Familiarity with computers and basic software and apps (e.g. gmail)

Titluri posibile pentru acest job:
1. Creator Cursuri Online (Fără experiență!)
2. Creator Digital Media
3. Redactor și Scriitor de Content (Fără experiență!)
4. Scriitor și Redactor
5. Creator Content Scris și Video (Fără experiență!)
6. Specialist Social Media

Alte anunțuri publicate de aceasta companie