Copywriter

SBC HR anunta concurs pentru suplinirea postului de copywriter pentru clientul nostru, companie producatoare si distribuitoare de elemente decorative si mobilier de clasa premium din piatra.

Copywriter

Beneficii

  • Program de lucru flexibil, on-site sau remote
  • Salariul motivant
  • Oficiul modern si dotat
  • Echipa prietenoasa si deschisa pentru creativitate si rezultat

Responsabilitati

  • Scrierea de continut pentru bloguri si site-uri web pentru a promova produse sau informatii de inalta calitate.
  • Corectarea, restructurarea și editarea articolelor
  • Actualizarea blogurilor și a rețelelor sociale cu conținut nou
  • Cercetare foarte amanuntita si utilizarea unor surse on-line de reputatie
  • Scrierea continutului de calitate si usor de citit
  • Crearea si trimiterea newsletter-elor
  • Selectarea si crearea imaginilor potrivite pentru titlurile articolelor
  • Adaptarea și corectarea textelor (pentru video, photo, print etc.)

Ce asteptam de la tine:

  • Experiență în domeniu similar minim 1 an
  • Cunoștințe de bază în domeniul de publicitate și marketing
  • Studii superioare în domeniul filologie, limbi străine, jurnalism, științe ale comunicării și relații cu publicul, marketing, PR
  • Cunoașterea limbilor romana, rusa la perfectie si engleza va constitui un avandaj
  • Cunoașterea morfologiei, punctuației, sintaxa, ortografiei, cultura comunicării

Va rugam sa trimiteti CV la adresa: job@sbc-hr.md
Cerere: http: http://sbc-hr.vacancy.tilda.ws/copywriteredito
Telefon: +373 68695904

E-mail: job@sbc-hr.md

Alte anunturi publicate de aceasta companie