Copywriter

Liderul național în domeniul prestării serviciilor juridice de perfectare a actelor românești "Justconsult" S.R.L, angajează persoane talentate pentru următoarele poziții:

Copywriter

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul filologie, limbi străine, jurnalism, științe ale comunicării și relații cu publicul, marketing, PR
  • Cunoașterea limbii române
  • Experiență în domeniu similar minim 1 an
  • Cunoașterea morfologiei, punctuației, sintaxa, ortografiei, cultura comunicării
  • Cunoștințe de bază în domeniul de publicitate și marketing

Responsabilități:

  • Managementul paginilor companiei pe rețelele de socializare
  • Generarea ideilor de promovare, crearea strategiilor de comunicare, pentru toate campaniile online, realizarea postărilor
  • Creare/redactare text pentru articole, blog, pliante, reclame, bannere online/offline
  • Asigură actualizarea textelor pe toate resursele în momentul apariției unei modificări interne
  • Verifică corectitudinea gramaticală și stilistică a mesajelor de comunicare externă: comunicate de presă, mesaje publicitare, speech-uri, mesaje destinate pentru clienți
  • Alte sarcini conform fișa postului sau sarcini de la superiorul direct

Oferim:

  • Salariu în creștere în dependență de competențele deținute și rezultatul adus companiei
  • Posibilități de creștere în carieră pe filiera de marketing sau management corporativ
  • Pachet social
  • Bonus de performanță
  • Un mediu de lucru activ: Colectiv tânăr, prietenos și profesionist
  • Locul de muncă: mun. Chișinău, str. Ismail 81/1, Sectorul Centru

E-mail: hr@justconsult.md
Telefon: 061137060

Alte anunturi publicate de aceasta companie