Darwin

Copywriter Ro/Ru

Responsabilități:
- Scrierea textelor ce descriu produsele companiei în mod original și persuasiv;
- Elaborarea unui conținut structurat și atractiv pe site-ul companiei;
- Cercetarea concurenților, studierea tendințelor pieței.

Cerințe:
- Creativ, sociabil și cunoascător al trendurilor online;
- Abilitatea de a scrie conținut ușor de citit și ușor de înțeles;
- Abilități excelente de gestionare a timpului;
- Atenție maximă la detalii și gândire analitică;
- Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
- Experiența anterioară în copywriting este binevenită;
- Creativitate și vocabular bogat.

Beneficii:
- Oportunități pentru creștere și dezvoltare profesională;
- Echipă dinamică de profesioniști;
- Reducere de angajat;
- Libertate de afirmare și posibilitatea de dezvoltare personală.

Daca ești curios și vrei să faci parte din echipa noastră, trimite CV-ul la adresa: rabota@darwin.mdindicând în subiect postul vacant.

De ce Darwin? Vezi aici: https://darwin.md/talente

rabota@darwin.md

forward

Darwin in retelele de socializare

Date de contact

Chisinau, str. Bucuriei 1/6
Ataseaza CV-ul CV-ul meu de pe Rabota.md
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide