Content manager

SRL „Totul pentru contabil” este administratorul paginii www.contabilsef.md. Pagina www.contabilsef.md fondată din anul 2008 este prima pagina din RM destinată contabililor, auditorilor, directorilor financiari, economiștilor și altor persoane interesante de profesia contabilă. Oferim informații actuale și utile pentru a duce evidența contabilă în cadrul legal, cum ar fi modificări în legislația fiscal-contabilă, noutăți, articole, întrebări-răspunsuri, sinteze și alte materiale.

RESPONSABILITĂȚI:
- Elaborarea și plasarea conținutului relevant pentru site.
- Redactarea textelor primite pentru plasare.
- Căutarea informațiilor necesare din diferite surse specifice domeniului paginii.
- Relațiile cu autorii și vizitatorii site-lui.
- Scrierea textelor pentru promovarea produselor și serviciilor site-ului.
- Scrierea articolelor, interviurilor și altor materiale cu profil economic.

CERINȚE OBLIGATORII:
- Româna și rusa la nivel avansat.
- Abilități foarte bune de scriere și de redactare a textelor (corect gramatical).
- Familiarizat cu mediul online ca utilizator, îndemânarea de a găsi rapid informații pe internet.
- Abilitați analitice si de comunicare.
- Abilitați de lucru independent si în echipa.
- Operare sigură a aplicațiilor MS-Office.

CE OFERIM:
- Formare profesională în cadrul companiei.
- Un pachet salarial atractiv în dependență de rezultatele muncii.
- Condiții bune pentru creștere și realizare profesională.

Persoanele interesate sunt invitate sa trimită un CV pe adresa contabilsef.md@gmail.com  cu specificarea postului.

Alte anunturi publicate de aceasta companie