Dacă ești profesionist și vrei să fii apreciat la justa valoare,
noi îți oferim job-ul dorit!

Căutăm angajați care știu să-și definească scopurile și îi ajutăm să le atingă.

Content Manager

Descrierea jobului

Ești un povestitor creativ, cu gîndire structurată și gramatică excelentă? Limba română este maternă și engleza preferată? În această poziție, vei fi responsabil de crearea de conținut în limba română și engleză.

Candidatul ideal

  • Studii în domeniul jurnalismului, comunicării sau marketingului
  • Exprimare excelentă în limbă română (vorbire şi scriere)
  • Posedarea limbii engleze constituie un avantaj
  • Capacitate de a lucra, în același timp, cu multiple şi diverse surse de conținut (poze, text, link-uri, video).

Ce iți oferim?

  • Salariu fix + bonusuri
  • Oportunități de învățare și dezvoltare
  • O echipă grozavă, energică și proactivă
  • Atmosfera frumoasă de lucru
  • Traininguri și evenimente din domeniu.

Responsabilități

  • Colectarea informatiilor necesare din multiple surse specifice domeniului de activitate
  • Elaborarea conținutului relevant pentru site, blog, e-mail și materiale de marketing (articole, interviuri, ghiduri etc.)
  • Crearea și redactarea conținutului pentru Social Media
  • Căutarea subiectelor interesante, tendințe, pentru a pune în discuție articole și subiecte noi care pot fi incluse în strategia noastră de conținut
  • Suport în derularea altor activități de comunicare a companiei.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul, cu menționarea poziției pentru care candidează, la adresa electronică: hr@dad.md

E-mail: hr@dad.md

Inapoi Inainte

Alte anunturi publicate de aceasta companie