Oferta de angajare:

Contabil șef și contabil șef adjunct

ACCENT GROUP este lider pe piață locală de telecomunicații, oferind „la cheie” un serviciu complect de soluții optimizate de cea mai modernă generație pentru a ajuta clienții, cum ar fi operatorii de telecomunicații, agențiile guvernamentale, băncile locale cu diferite probleme. Am devenit cel mai mare distribuitor din Republica Moldova și din regiune, reunind aproximativ 70 de mărci și reprezentând cele mai mari companii de software (IBM, Alcatel-Lucent, etc.), ca sediul lor local.

Cerinţe:
- Studii superioare de profil;
- Experienţă de muncă în calitate de contabil;
- Cunoaşterea programului 1C;
- Сunoștințe avansate a SNC, inclusiv SNC noi, legislației fiscale și legislației muncii;
- Calități personale: onestitate, responsabilitate, punctualitate, gindire analitică, atenție la detalii.

Responsabilităţi şi atribuţii:
- Evidența contabilă primară până la elaborarea și prezentarea (în termen) a rapoartelor în conformitate cu SNC;
- Organizarea și controlul activității contabile în companie;
- Respectarea termenilor limită cu privire la situaţiile financiare lunare/anuale și întocmirea şi prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice ş.a.;
- Asigurarea corectitudinii reflectării operaţiilor economice în conturi, calcularea impozitelor şi taxelor, etc.
- Pregătirea şi prezentarea informaţiilor şi rapoartelor necesare Directorului, etc.

Compania oferă:
- Program de lucru de 8 ore/zi (de la 9.00 pînă la 18.00);
- Pachet social complet;
- Nivel înalt de salarizare;
- Creştere profesională;

Vă rugăm să expediaţi CV cu poză, pe adresa de email: cadre@accent.md

forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie