Contabilitate primară (limba Italiana)

Companie internațională din sectorul fashion angajează:

Companie internațională cu oficii în Italia și Moldova, care activează în comerțul angro de produse fashion, caută o persoană cu profil contabil, organizată și responsabilă, vorbitoare de limbă Italiană pentru a se alătura echipei Financiar-Contabile pentru rolul de Specialist Contabil și care va lucra exclusiv cu contabilitatea Italiană.

Oferim posibilități de grafic de 4, 6 sau 8 ore, în dependență de disponibilitatea candidatului.

Responsabilități:

  • Înregistrarea plaților, încasărilor și facturilor de achiziție în programul contabil Italian;
  • Controlul și transmiterea facturilor de vânzare;
  • Procesarea declarațiilor (dichiarazioni d'intento) și trimiterea lor la Agenzia delle Entrate;
  • Procesarea si transmiterea declaratiilor periodice;
  • Colaborarea cu contabilul șef din Italia (commercialista);
  • Verificări de natură financiar-contabilă cu partenerii de lucru (furnizori, clienți);
  • Suport la pregatirea rapoartelor contabile și financiare cerute de administratie.

Cerințe:

  • Experiență minim 2 ani în contabilitate primară;
  • Limba Italiana: vorbit și scris la nivel înalt;
  • Experiență de lucru cu companii din Italia (cunoașterea termenilor locali contabili);
  • Cunoașterea Microsoft Excel;
  • Organizare eficientă și responsabilitate pentru respectarea termenilor de predare.

Condiții:

  • Salariu net (grafic 8 ore): 10000 - 12000 lei;
  • Echipă tânără, mediu prietenos și dinamic;
  • Birou nou și modern în centrul orașului Chișinău; bucătărie amenajată (cafea, ceai).

Candidații interesați sunt rugați sa trimită CV la adresa  hr@fashiondealer.it      cu menționarea poziției. Doar candidații selectați vor fi contactați.

Alte anunturi publicate de aceasta companie