Angajam: Contabil Tucano Coffee

Contabil Tucano Coffee

Compania noastră este în căutarea unei persoane pentru suplinirea funcţiei vacante de contabil

Descrierea locului de muncă şi responsabilităţile:
·        înregistrarea facturilor fiscale primite de la furnizori; înregistrarea importurilor de mărfuri și servicii; întocmirea şi verificarea registrului de procurări;
·        eliberarea facturilor  fiscale  cumpărătorilor; înregistrarea exporturilor de mărfuri și servicii; întocmirea şi verificarea registrului de livrări;
·        administrarea debitorilor şi creditorilor; verificarea decontărilor reciproce cu aceştia;
·        înregistrarea, modificarea rețetelor pentru produsele livrate;
·        efectuarea inventarierii periodice și verificarea rezultatelor obținute;
·        înregistrarea operațiilor economice privind circulația mărfurilor, materialelor și a serviciilor;
·        înregistrarea extraselor bancare, operațiunilor de casă; evidența decontărilor cu titularii de avans.

Cerinţele pentru ocuparea postului:
·        studii superioare în domeniul economiei, contabilităţii;
·        experienţă în evidenţa serviciilor (deprinderi  în sectorul producerii va constitui un avantaj);
·        utilizator avansat PC (1C, Microsoft Office, Internet);
·        cunoaşterea limbilor - română şi rusă;
·        cunoaşterea evidenţei şi procedurilor de întocmire a documentelor primare;
·        abilitatea de a lucra cu un volum mare de informaţie.

Calităţi şi trăsături de personalitate:
·        comunicabil şi prietenos;
·        grad înalt de responsabilitate şi orientare spre rezultat;
·        autodisciplină,  iniţiativă,  diplomaţie, onestitate, flexibilitate;
·        temperat în situaţii de conflict şi de criză.

Caracteristica mediului de lucru:
·        oportunitate de angajare pe termen lung;
·        posibilitatea de dezvoltare profesională şi personală;
·        pachet competitiv de remunerare şi beneficii.

Persoanele interesate sunt rugate  să transmită CV-urile, la adresa de e-mail  a.sirbu@uniresto.md  cu menţionarea postului vacant

forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie