Contabil-șef

Compania ROGOB te provoacă la un nou job!

Compania Rogob este în căutarea unui coleg/unei colege pentru a suplini funcţia de Contabil-șef.

În rolul de Contabil-șef, vei asigura organizarea și aplicarea sistemului de evidență contabilă conform politicilor de contabilitate, standardelor și reglementărilor în vigoare.

responsabilitățile tale:
  • organizarea și aplicarea sistemului de evidență contabilă conform politicilor de contabiltate în vigoare
  • monitorizarea reflectării de către contabili a tuturor activităților financiare, în registrele contabile
  • stabilirea principiilor de organizare a sistemului informaţional contabil
  • efectuarea și verificarea operațiunilor contabile pentru o raportare corectă și în termen
  • elaborarea raportărilor și dărilor de seama fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare
  • efectuarea procedurilor de inchidere lunare și anuale, în vederea reflectarii tuturor operatiunilor ce țin de activitatea internă a companiei
  • menținerea relației cu organele de specialitate de control și supraveghere în domeniul contabil și fiscal
  • elaborarea și revizuirea politicilor fiscal-contabile
  • implementarea soluțiilor pentru eficientizarea activității fiscal-contabile.
ce așteptăm:
  • studii superioare de specialitate (contabilitate, finanțe, economie, etc.)
  • experiență minimă de 5 ani într-o poziție similară
  • cunoștințe solide în domeniul legislației privind standardele contabile, codul fiscal
  • cunostințe avansate a pachetului MS Office
  • fluență în limbile română și rusă
ce oferim:
  • carieră într-o companie în plină dezvoltare
  • pachet salarial și social atractiv
  • instruiri în domeniul de activitate
  • mediu de lucru dinamic
Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, transmite CV-ul și scrisoarea de intenții, cu specificarea funcției pentru care aplici, la adresa: hr@rogob.md   și noi avem grijă să te contactăm.

                                                             Te așteptăm în echipa Rogob!

E-mail: hr@rogob.md

Alte anunturi publicate de aceasta companie