Contabil Șef

Angajăm:

Cerințe:
- Studii superioare finalizate în domeniu (contabilitate, economie, finanțe)
- Experiență în funcție de contabil șef - minim 5 ani
- Experiență în elaborarea și prezentarea rapoartelor către organele de control (statistică, fondul social, fondul medical)
- Experiență în gestionarea TVA
- Cunoașterea legislației contabile din sfera transportului internațional de pasageri, a documentației financiare normative
- Cunoștințe bune de operare PC
- Cunoștințe program contabil 1C

Calități:
- Corectitudine, seriozitate în relațiile interpersonale de serviciu
- Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe și transparență
- Responsabilitate, perseverență, capacitate de învățare rapidă

Responsabilități:
• Întocmirea şi ţinerea documentelor contabile primare (intări, ieşiri bancare), etc.
• Administrarea și evidența conturilor creditorilor și debitorilor
• Ţinerea şi îndeplinirea foilor de parcurs, casarea combustibilului; deconturilor, deplasărilor
• Prelucrarea datelor contabile
• Evidența salariului
• Întocmirea dărilor de seamă către organele publice
• Pregătirea documentelor pentru rapoarte fiscale şi statistice
• Avizarea contractelor încheiate de companie
• Îndeplinirea altor obligaţiuni conform fişei postului

Vă oferim:
- Angajare oficială
- Salariu motivant (mărimea căruia va depinde de rezultatele interviului pe care îl veți susține)
- Pachet social
- Loc de muncă într-o companie stabilă pe piață
- Lucru într-o echipă profesionistă
- Condiții bune de muncă
- Participarea la evenimente corporative
- Atmosferă plăcută de lucru și colectiv prietenos

Dacă ești interesat de prezenta ofertă nu rata șansa aplică chiar acum CV-ul tău la adresa electronică: hr@justconsult.md  (indicând obligatoriu postul la care candidați) și noi promitem să vă contactăm.

Pentru informații suplimentare apelați: +37361137060.

E-mail: hr@justconsult.md
Telefon: 061137060

Alte anunturi publicate de aceasta companie