Compania SIXT rent-a-car Moldova, membră a retelei de companii din 105 tari din lume, anunță concurs pentru postul vacant de:

Contabil Sef-Adjunct

SIXT rent-a-car Moldova este o companie dinamica care face parte dintr-o companie internaționala SIXT Germany - lider international in servicii de închirieri auto pe termen scurt si teren lung (operational leasing)

Cerinţe minime:
- Studii superioare în domeniul CONTABIL,
- Experiență în contabilitate de minim 2 ani;
- Cunoașterea foarte buna a Standardelor Nationale de Contabilitate / cunostrerea IFRS este un avantaj
- Cunoștințe de baza a legislației legislației fiscale + civile;
- Utilizator de utilizare calculator: MSOffice: Excel - obligatoriu
- Cunoașterea 1C la nivel avansat;
- Cunoașterea limbilor: româna, rusa, engleza (intermediar) - este un avantaj
- Punctualitate, disciplină
- Gândire analitica.

Responsabilităţi de baza:

1. Evidenta contabila a:
- operatiunilor de inchiriere auto pe termen scurt
- operațiunilor de leasing operational auto,
- Evidenta combustibiluii si a foilor de parcurs
- mijloacelor fixe - autovehicule

2. Urmărirea încasărilor de la debitori cu tinerea evidentei contabile:
- extrase bancare in MDL
- extrase bancare in valuta (Eur)
- casieria in MDL

3. Corespondenta cu furnizorii, autoritati de stat (FISC, CNAS)

Se oferă:
- Pachet salarial atractiv, in functie de experienta si ajustat la volumul de lucru: dupa perioada de proba (1 - 3 luni) salariul este ajustat treprat la volumul de lucru pana la 15 000 lei.
- Salariu de baza se revizuieste anual - minim la nivel inflatiei. Dar este creste in corelatie cu volumul responsabilitatilor.

Oferim:
- Mediu de lucru dinamic;
- Colaborarea cu o echipă profesionistă
- Masina de serviciu ( pe parcursul zilei)
- Birou - in centrul orasului pe str. Negruzzi 10

Vă rugăm să transmiteţi CV-ul Dvs pe e-mail: job@sixt.md

Confidențialitatea informatiilor din CV si in urma convorbirilor este garantata.

E-mail: job@sixt.md     -     www.sixt.md    -    Telefon: 068606660

Inapoi Inainte

Alte anunturi publicate de aceasta companie