Contabil (producere) Mărculești

Angajăm:

Responsabilități:

  • Organizează și ține evidenţa contabilă în cadrul întreprinderii,
  • Participă la întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice  prevăzute de legislația în vigoare, reglementărilor interne aferente raportărilor financiare, bugetarii și controlului financiar,
  • Participă la procesul de bugetare și control al respectării acestuia,
  • Verifică corectitudinea ținerii evidenței și registrelor contabile în conformitate cu prevederile reglementărilor și legislației în vigoare,
  • Coordonează elaborarea / implementarea metodologiei de evidență contabilă conform cerințelor reglementărilor în vigoare,
  • Efectuează procedurile de închidere a lunii și a anului în vederea reflectării tuturor operațiunilor ce țin de activitatea internă a băncii,
  • Asigură înregistrarea în contabilitate a altor operațiuni neparametrizate și aprobate de Conducere, după caz,
  • Înregistrarea cheltuielilor salariale.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul economic, financiar sau alt domeniu relevant,
  • Experiența în domeniu contabilității este binevenită;
  • Cunoștințe dezvoltate de limba română și rusă,
  • Cunoștințe PC la nivel de utilizator avansat (1.C)
  • Cunoștințe de operare PC - 1C.

Oferim:

  • Angajare oficială și pachet social complet,
  • Salariu competitiv,
  • Oportunitatea de a fi inițiat în contabilitate, dacă ești începător în domeniu,
  • Transport gratis din Florești
  • Orar de lucru 8.00-17.00, Luni – Vineri.
  • Prînzul  din contul angajatorului.

Aplicați prin CV pe  HR@funnypig.md
Detalii la 078312424
www.funnypig.md

E-mail:  HR@funnypig.md
Telefon: 078312424

Alte anunturi publicate de aceasta companie