Contabil(ă) (limba franceză)

Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere în cadrul Departamentului nostru de Contabilitate al societatii franceze cu sediul in Strasbourg. Este cadrul perfect pentru a utiliza și dezvolta în același timp cunoștințele de contabilitate și cele de limba franceza.

Cerinte:
Căutăm o persoană riguroasă, organizată și cu spirit de inițiativă.

Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

  • Cunoașterea limbii franceze la un nivel avansat (B2-C2);
  • Studii în domeniu și cunoștințe relevante de Contabilitate;
  • Experiență de minim 2 ani în Contabilitatea franceza;
  • Disponibilitate de mobilizare in Franta, Strasbourg ;
  • Prezență de spirit, dinamism, curiozitate și flexibilitate în gândire;
  • Cunoștințe bune de utilizare a mijloacelor informatice: pachetul Microsoft Office, programe specifice de contabilitate.

Responsabilitati
În calitate de Contabil principalele tale responsabilități vor fi:

  • Organizarea și asigurarea efectuării corecte și la timp a înregistrărilor în contabilitate, pe baza documentelor justificative ale tuturor operațiunilor patrimoniale;
  • Reconcilierea și închiderea conturilor lunare în conformitate cu procedurile interne și a legislației în vigoare; Analiza principalelor conturi de bilanț (furnizori, clienți, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituții publice, salariați și alte organisme sociale) cu scopul de a urmări coerența acestora și de a justifica soldurile;
  • Urmărirea permanentă a legislației din domeniul financiar-contabil și asigurarea respectării acesteia;
  • Asigurarea suportului contabil la întocmirea lunară a contului de profit și pierdere;
  • Întocmirea declarațiilor fiscale și a tuturor situațiilor financiare lunare și anuale;
  • Acordarea de suport la întocmirea, actualizarea și eficientizarea procedurilor de lucru existente, manifestând interes și implicare în asimilarea unor noi sarcini conform evoluţiei proiectului.

Beneficii:

  • Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu international, alături de o echipă dinamică și de succes;
  • Cazare gratuita;
  • Transport gratuit pentru deplasarea la serviciu

Ne puteti contacta la nr de telefon: +33677281336
Asteptam cv-ul dvs la adresa de e-mail: info@rts-trans.fr

E-mail: info@rts-trans.fr
Telefon: +33677281336

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide