Consultant vânzări (Orhei)

LC Waikiki Retail Company is a leading fashion retail company with a turnover of $ 3 billion. LC Waikiki’s journey started in France in 1988, continuing after 1997 as a Turkish brand under the umbrella of LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş.

Today LC Waikiki trades in around 1200 stores in 53 countries, with the company’s philosophy that “Everyone Deserves to Dress Well” enabling people to enjoy accessible fashion through quality products at affordable prices.

There are nearly 7500 employees working at LC Waikiki’s corporate office, more than 48,000 people in Turkey and abroad.

LC Waikiki aims to be one of the 3 most successful ready-made clothing brands in Europe by 2023.

Candidatul ideal:

  • Studii medii
  • Disponibilitate de a lucra în ture și în weekend
  • Orientat către nevoile clientului
  • Cunoștințe medii de limba engleză (este un plus)
  • Persoană muncitoare și responsabila
  • Bune abilități de comunicare
  • Atitudine pozitivă
  • Cunoștințe de operare PC

Descrierea jobului:

  • Asigură expunerea produselor şi a materialelor vizuale în magazin
  • Îmbrăcă manechinii din raion/ vitrine şi urmăreşte actualizarea etichetelor
  • Urmăreşte obiectivele magazinului, în mod lunar, săptămânal şi zilnic
  • Întâmpina clienţii care intră în magazin, în mod plăcut, zâmbind
  • Află ceea ce doreşte clientul, îi prezintă produsele, în conformitate cu dorinţa acestuia şi îl îndrumă spre cabină pentru probă
  • Verifică, în mod frecvent cabinele de probă, adună produsele şi umeraşele din cabine
  • Prezintă clienţilor combinaţii de produse ce pot asigura vânzări suplimentare
  • Oferă suport clienților pe toata perioada prezenței lor în magazin

Vă rugăm să expediați CV-ul la adresa:
HR-MOLDOVA@Lcwaikiki.com  și Anastasia.Balacan@Lcwaikiki.com

Alte anunturi publicate de aceasta companie