Consultant ERP

Angajăm:

Candidatul Ideal
• Absolvent de Stiinte Economice – Contabilitate;
• Experienta de lucru in contabilitate sau experienta IT constituie un mare avantaj;
• Apreciem cunostinte privind bazele de date precum si alte competente IT;
• Cunostinte informatice peste medie in utilizare Word, Excel, Visio sau limbajul SQL;
• Aptitudini pentru concepere documente, documentatii, cunostinte de tehnoredactare, simt estetic;
• Experienta de lucru cu un sistem ERP;
• O buna intelege a proceselor de business;
• Bune abilitati de comunicare, orientare spre client si organizare;
• Capacitatea de a lucra eficient independent si in echipa, rezistenta la stress;

Descrierea jobului

Despre post
• Suport (helpdesk) clienților in utilizarea aplicațiilor informatice;
• Implementarea aplicațiilor informatice însoțit de un consultant senior;
• Instruirea on-line a clienților pentru utilizarea aplicațiilor implementate;
• Identificarea si/sau optimizare solutiilor tehnice cu scopul de dezvoltare si fidelizare a clientului;
• Monitorizare si inregistrare intervențiilor realizate in portofoliul de clienti alocati;
• Organizarea si prioritizarea proiectelor si clientilor conform planificarii.

Noul consultant va trece prin urmatoarele stadii
• perioada de acomodare: primele 3 luni reprezinta etapa de învățare si practica asistata împreună cu un coleg experimentat;
• perioada de formare: de la 3 la 6 luni acumuleazi experienta si realizezi primele interventii direct cu clientul;
• sfarsitul perioadei de formare: dupa 6 luni iti vei putea desfasura activitatea autonom.

Beneficii incluse
• Pachetul salarial atractiv - se negociază in funcție de nivelul cunoștințelor actuale si va contine bonusuri de peformanta;
• Instruire si formare continua in cadrul echipei;
• Suntem o echipă dinamică, oferim un mediu de lucru plăcut, flexibil și propice pentru dezvoltarea unei cariere în domeniu pe termen lung.

E-mail:  soft@strategic.eu

Alte anunțuri publicate de aceasta companie