Conducător Auto (Livrator, categoria C)

Angajăm:

SECȚIA LOGISTICĂ SERVICIUL TRANSPORT FLORENI SRL (r-nul Anenii Noi, sat. Floreni).

Scopul funcției: Efectuarea transporturilor interne a produselor companiei (carne de pui broiler), în punctele comerciale sau clienții companiei, pe trasee prestabilite cu respectarea graficului de livrare, fără pagube materiale și accidente.

Atribuțiile de bază includ:

  • Prezența la programul de muncă, înainte de plecarea în cursă în stare bună de sănătate, odihnit, pregătit pentru efectuarea transportului;
  • Asigură buna funcționare a autovehiculului înainte de plecare în cursă și in timpul cursei, respectă regulile de deplasare pe drumurile publice pe distanțe diferite. Asigură alimentarea ritmică a mașinii cu combustibil;
  • Preia comenzile din depozit pe baza de semnatură. La preluarea comenzilor, verifică documentele de însoțire, numerele facturilor fiscale existente cu cele trecute pe borderoul de livrări și aduce imediat la cunoștința șefului ierarhic despre orice neregulă privind pregătirea acestora pentru transportare (ambalarea şi securizarea mărfii în vederea livrării);
  • Transportă produsele livrate către clienți și punctele de comercializare, în baza documentelor fiscale ce însoţesc marfa, conform adresei de livrare înscrise de către agenții de vânzări;
  • Înștiințează imediat șeful ierarhic superior de defecțiunile tehnice care apar la autoturismul pe care îl conduce;
  • Refuză plecarea în cursă, când mașina nu corespunde din punct de vedere tehnic;
  • Însușește și respectă normele de protecție a muncii și măsurile de aplicare a acestora.

Cerințe față de candidat:

  • studii medii sau școala profesională profil auto, deținator al permisului de conducere pentru categoria C;
  • cunoașterea Regulamentului circulației rutiere;
  • certificat de competență eliberat de ANTA, pentru conducătorii auto;
  • experiență în domeniu: minim 1 an într-un post similar;
  • starea de sănătate din punct de vedere fizic și psihic: bună, fără contraindicații pentru conducere autovehicule.

Compania oferă:

  • pachet salarial și social stimulativ;
  • transport și alimentație gratuită;
  • mediu de lucru dinamic.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de e-mail: cadre@floreni.md
sau ne pot contacta la numărul de telefon: (022) 66 70 84, 060576304.

E-mail: cadre@floreni.md
Telefon: (022) 66 70 84, 060576304

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide