Chief Credit Risk Manager

CreditPrime oferă o nouă abordare a creditării online în Republica Moldova, care va schimba total imaginea pe care o au consumatorii despre acest tip de împrumuturi este în căutare de:

Responsabilități:

  • Dezvoltă și execută o strategie de creștere profitabilă pentru piața Moldovenească cu produse multiple.
  • Să-și asume întreaga responsabilitate pentru calitatea portofoliului de credite al Companiei și a îndeplinirii obiectivelor stabilite în planul de afaceri și bugetele anuale.
  • Să fie direct responsabil pentru operațiunile eficiente și îmbunătățirea constantă a strategiilor de decizie de credit, precum și a procesului și politicii de verificare și a proceselor de colectare pentru companie.

Cerințe:

  • Experiență profesională de cel puțîn 3 ani într-o poziție similară (bancă e sau OCN).
  • Cunoștințe avansate în domeniul Risk management.
  • Foarte bune capacități de analiză, sinteză și de planificare.
  • Bine să ai: cunoștințe SQL, cunoașterea limbei engleze.

Beneficii pentru angajat:

  • Pachet salarial competitiv.
  • Orar de lucru luni-vineri 9.00-18.00 (pauză de masă 13.00-14.00).
  • Amplasarea Oficiului în centrul Chișinăului.
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală.
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie.
  • O structură multinațională în care poți construi o carieră.

Alte anunțuri publicate de aceasta companie

Atașeaza CV-ul Creaza CV
Atașeaza CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide

CV-ul a fost expediat!

Închide