CFO

CFO

Simpals - este cel mai mare panou de anunțuri, harta detaliată a Moldovei, desene animate grozave, știri de ultimă oră, publicitate eficientă, amenajarea și decorarea orașului, forumuri utile și cele mai mari evenimente sportive din țară.

În prezent, extindem în mod activ departementul Finance și căutăm profesioniști talentați care să se alăture echipei noastre în calitate de CFO.

Sarcini și responsabilități:

  • asigurarea managementului financiar și prezentarea informațiilor exacte și în termen;
  • oferirea suportului în luarea deciziilor în afaceri și strategice;
  • efectuarea analizei financiare, întocmirea rapoartelor;
  • managementul fiscal, managementul riscurilor, activelor companiei, optimizarea și minimizarea cheltuielilor;
  • asigurarea comunicării eficiente cu personalul contabil și coordonarea activității din cadrul Departamentului Financiar;
  • coordonarea activității de automatizare a evidenței contabile și business proceselor. Stabilirea priorităților și sarcinilor tehnice fata de echipa de automatizare
  • gestionarea personalului contabil în conformitate cu politicile și procedurile companiei și oferirea suportului în furnizarea de servicii;
  • gestionarea practicilor de audit extern;
  • supravegherea sistemelor financiare curente, inclusiv monitorizarea fluxului de numerar, facturare, servicii bancare.

Prin urmare, dacă dispuneți de:

  • licență în Contabilitate sau Finanțe;
  • experienta in Big4 (Tax);
  • 7 ani de experiență în contabilitate și analiză financiară, cu minim 3 ani experiență la nivel superior în management și control financiar;
  • certificat profesional (este un avantaj);
  • cunoașterea solidă a limbilor: română, rusă (conversațional), engleză (B1- B2);
  • nivel ridicat de integritate, entuziasm și determinare;
  • abilități excelente de comunicare, atât verbal, cât și scris;
  • experiență vastă în toate funcțiile contabile;
  • experiență în elaborarea de bugete, strategie financiară și planificare;
  • abilități și experiență de utilizare a calculatorului (MS Word, Excel etc.);
  • sunteți o persoană organizată, atentă la detalii și cu abilități manageriale.

Cei îți oferim:

  • Contract de muncă oficial;
  • Ambianță de lucru prietenoasă;
  • Salariu stabil, plătit întotdeauna în ultima zi a lunii;
  • Concediu medical plătit 100% din salariu;
  • Sarcini interesante și provocatoare;
  • Oportunități de creștere în carieră;
  • Formare profesională non-stop;
  • Mod de lucru hibrid;
  • Abonamente pentru călătoriile cu transportul public;
  • Abonament la sport;
  • Teambuilding-uri fiecare trimestru;
  • Ceai, cafea, apă, biscuiți, fructe întotdeauna la dispoziția angajaților;
  • Activități de teambuilding și evenimente corporative;
  • Zi liberă în ziua de naștere.

RU
Simpals — это крупнейшая доска объявлений, детальная карта Молдовы, замечательные мультфильмы, свежие новости, эффективная реклама, озеленение и раскраска города, полезные форумы и самые грандиозные спортивные ивенты страны.

Сейчас мы активно развиваем наш департамент Finance и в связи с этим открываем вакансию CFO.

Требования:

  • Степень бакалавра в области бухгалтерского учета или финансов;
  • 7-летний опыт работы в области бухгалтерского учета и финансового анализа, с минимум 3-летним опытом работы на высшем уровне в области финансового управления и контроля;
  • Профессиональная сертификация (преимущество);
  • Уверенное владение языками: румынский, русский (разговорный), английский (B1- B2);
  • Честность, энтузиазм и решительность;
  • Отличные коммуникативные навыки, как устные, так и письменные;
  • Знание всех участков бухгалтерского учета;
  • Опыт составления бюджета, финансовой стратегии и планирования;
  • Навыки пользования компьютером и опыт работы с офисными приложениями (MS Word, Excel и т.д.);
  • Организованность, сосредоточенность на деталях, наличие управленческих навыков.

Обязанности:

  • Обеспечение финансового управления и предоставление точной и своевременной информации;
  • Обеспечение поддержки бизнеса и принятие стратегических решений;
  • Проведение финансового анализа, подготовка отчетов;
  • Фискальное управление, управление рисками, активами компании, оптимизация и минимизация расходов;
  • Обеспечение эффективной коммуникации с сотрудниками бухгалтерии и координация работы в финансовом отделе;
  • Координация деятельности по автоматизации бухгалтерского учета и бизнес-процессов. Расстановка приоритетов и технических задач перед командой автоматизации
  • Управление персоналом бухгалтерии в соответствии с политиками и процедурами компании и оказание поддержки в предоставлении услуг;
  • Управление практикой внешнего аудита;
  • Контроль текущих финансовых систем, включая мониторинг движения денежных средств, выставление счетов, банковские услуги.
Мы предлагаем:
  • Официальное трудоустройство;
  • Работу в дружном коллективе;
  • Стабильную зарплату, которая всегда выплачивается в последний день месяца;
  • Оплата дней на больничном 100% от зп;
  • Интересные и развивающие задачи;
  • Возможность карьерного роста;
  • Обучение нон-стоп;
  • Проездные для сотрудников;
  • Абонемент на спорт;
  • Тимбилдинги каждый квартал;
  • Чай, кофе, вода, печенье в свободном доступе;
  • Выходной в день рождения.

E-mail: jobs@simpals.com

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide