Business analyst, Departamentul MIS (Management Information Systems) și Raportări

Moldova Agroindbank angajează

Aspiri să-ți construiești sau să-ți asiguri o carieră de succes în domeniul bancar? Alătură-te echipei maib, în funcția de Business Analyst,  Departamentul MIS (Management Information Systems) și Raportări.

Sarcini și responsabilități:
• asigurarea unei înțelegeri corecte a produselor bancare oferite de bancă și a conceptelor de profitabilitate aplicate acestora;
• înțelegerea proceselor desfășurate în baza de date pentru a realiza rapoartele către management;
• analiza și corelarea informațiilor raportate către diverși beneficiari;
• realizarea rapoartelor, asigurând reconcilierea informațiilor către beneficiari (departamente), acuratețea datelor și livrarea în termen;
• elaborarea rapoartelor ad-hoc solicitate de management;
• furnizarea de informații către departamentul financiar pentru elaborarea rapoartelor la nivel local și central, precum și furnizarea de detalii din baza de date pentru a explica diverse variații;
• reconcilierea lunară a informațiilor raportate, pentru a asigura consistența și integritatea datelor;
• crearea și actualizarea documentațiilor realizate în echipă privind procesele de raportare dezvoltate.

Cerințe față de candidat și calități personale:
• studii superioare economice sau TI (Matematică-informatică, Cibernetică);
• cunoașterea domeniului financiar-bancar și înțelegerea principiilor economice și contabile;
• cunoștințe de SQL si PL/SQL (pentru realizarea de interogări, proceduri si funcții);
• cunoașterea pachetului Microsoft Office;
• experiența într-o poziție similară în cadrul unei bănci de minimum 1 an;
• capacitate de înțelegere rapidă a sistemului utilizat de bancă și a relațiilor între diverse procese existente.

Competențe și abilități:
• capacitatea de a lucra în condiții de termene reduse;
• abilități bune de comunicare;
• stil de muncă bine organizat;
• spirit analitic;
• atenție la detalii.

Ce oferim?
• salariu atractiv și bonusuri pentru performanță;
• posibilitate de creștere și dezvoltare în una dintre cele mai mari instituții bancare din țară;
• posibilități de avansare în funcție și mediu de lucru prietenos;
• program de beneficii și motivare non-financiară;
• tichete de masă etc.

Ne vom bucura să facem echipă comună! Expediază CV-ul la adresa resurseumane@maib.md   , indicând funcția pentru care candidezi și hai să excelăm profesional împreună!

Alte anunțuri publicate de aceasta companie

Atașeaza CV-ul Creaza CV
Atașeaza CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide

CV-ul a fost expediat!

Închide
Intră in cont prin