Business Analyst al Secției Proiectare si Dezvoltare

Banca Comercială din Republica Moldova  angajează:

Responsabilităţi principale:
• Este responsabil de primirea și studierea cerințelor business (pregătite de Business Analyst) și crearea planului logic pentru dezvoltarea IT;
• Analizează cerințele business și planifică modul de implementare (care ecrane ale aplicațiilor trebuie modificate și ce câmpuri suplimentare trebuie adăugate, care va fi flux de lucru și interfețele aplicate etc.)
• Responsabil de suportul aplicațiilor business ale băncii (acordare suport/instruire utilizatori pentru utilizarea aplicațiilor bancare).
• Creează instrucțiuni de lucru cu aplicațiile business pentru angajații băncii.
• Responsabil de gestionarea, planificarea și controlul proiectelor business ale băncii.
• Planifică funcționalitatea / stratul logic / fluxurile de lucru / ecranele / tabelele de date / interfețele și transformă cerințele de business în cerințe IT;
• Planifică, definește și conduce (gestionează) testele de regresie / unitate / sistem / utilizator;

Cerinţe faţă de candidat:
- Studii superioare în Calculatoare și programare;
- Experiență de muncă în sistemul bancar nu mai puțin de 1 an.
- Diligență, punctualitate, disciplină, responsabilitate, capacitate de studiu.
- Acuratețe și atitudine serioasă față de obligațiunile de serviciu
- Abilitați de comunicare, capacitate de lucru in echipa.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa: info@ecb.md, hr@ecb.md  tel. 022500-203, 022500 - 206

E-mail: info@ecb.mdhr@ecb.md
Telefon: 022500-203, 022500 - 206

Alte anunțuri publicate de aceasta companie