Auditor al Sistemului de Management al Sigurantei Alimentului ISO 22000 & FSSC 22000, HACCP, etc.

Compania SGS (Moldova) S.A., Membră al Grupului SGS, Lider Mondial și Inovator în domeniul inspecției, expertizei, testării și certificării, anunță concurs pentru suplinirea postului vacant:

Cerinţe de bază faţă de candidat:
·         Studii superioare finalizate în domeniul alimentar : procesarea produselor alimentare sau altele relevante acestor domenii ȘI, DE ASEMENEA
·         Cel puțin 4 ani de experiență în industrie: munca practică în industria alimenntare, fie în funcții legate de managementul tehnologic al producției alimentelor.
·         Cunoașterea cerințelor de standardizare a sistemului de management;
·         Calificări și specializări în domeniul sistemului de management va constitui un avantaj;
·         Abilități interpersonale și diplomatice, precum și capacitatea de a comunica eficient cu părțile interesate prin prezentarea ideilor în mod clar și eficient în conformitate cu Codul de Integritate SGS ;
·         Cunoștințe și abiliități în sisteme de management, standarde și tehnici de audit;
·         Capacitatea de a activa independent  și de a planifica, stabili priorități în activitatea cotidiană;
·         Abilități analitice;
·         Cunoaşterea la nivel avansat a limbilor: română, engleză și rusă;
·         Abilități de utilizare a MS Office;
·         Permis de conducere categoria ”B” şi experienţă de conducere min. 2 ani.

Responsabilități:
·         Pregătirea și completarea pachetului de acte/dosare  pentru desfășurarea auditului;
·         Comunicarea cu clienții la solicitările acestora cu privire la procesul de audit;
·         Efecturea auditelor în concordanță cu standardele și procedurele de rigoare;
·         Perfectarea rapoartelor de audit și updatarea profilului clienților;
·         Gestionarea bazei de date a clientilor si Certificatelor;
·         Participarea la traininguri și formări, la necesitate desfășoară alte activități relevante postului la solicitarea șefului de departament sau a managerului general.

Oferta Companiei:
·         Angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
·         Salariu motivant, inclusiv și bonusuri de performanță;
·         Posibilitate de creștere profesională;
·         Loc de muncă modern în centrul orașului;
·         Pachet social complet;
·         Echipă tânără și dinamică.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa electronică: sgs.moldova@sgs.com , indicînd în subiectul scrisorii postul la care aplică.
Persoanele, intersante urmeza sa sustina teste la cunostintele limbelor mentionate.
www.sgs.com

E-mail: sgs.moldova@sgs.com
Telefon de contact: (022) 22 83 83; 22 10 13.
Fax: (022) 22 50 66.

Alte anunturi publicate de aceasta companie