Te invităm sa fii parte a echipei Moldova Agroindbank!

Analist sisteme informatice Direcţia Analiză Sisteme, Departamentul Tehnologii Informaţionale

Responsabilităţi:

  • Participarea la elaborarea, dezvoltarea aplicaţiilor bancare şi sistemelor informatice de performanţă.
  • Analiza şi optimizarea proceselor/fluxurilor aferente soluţiilor soft implementate în bancă.
  • Formalizarea cerinţelor detaliate de dezvoltare/modificare a componentelor soft în cadrul aplicaţiilor şi sistemelor bancare.
  • Participarea la testarea tehnologiilor, soluţiilor şi aplicaţiilor elaborate.
  • Elaborarea instrucțiunilor de utilizare a aplicaţiilor bancare.

Profilul candidatului:

  • studii superioare în domeniul economic şi/sau tehnologiilor informaţionale;
  • experienţă de muncă minim 3 ani în sistemul bancar;
  • gândire structurată, flexibilitate şi capacitate de analiză şi sinteză;
  • abordare creativă şi capacităţi de generare de idei şi de determinare a soluţiilor optimale pentru derularea unui proces;
  • abilităţi de comunicare şi organizare;
  • abilitatea de a lucra individual şi în echipă;
  • cunoaşterea limbii române şi engleze;
  • orientare spre procese şi rezultat.

Persoanele interesate să candideze la postul respectiv sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: resurseumane@maib.md, cu indicarea poziţiei pentru care aplică.

Ne vom bucura să fii parte a echipei Moldova Agroindbank.

forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie