Manager Raportare de Gestiune

Angajăm:

Ne extindem echipa și suntem în  căutarea unui coleg în departamentul de finanțe căruia îi place și cunoaște analiza financiară & controling.

Responsabilitățile includ:

  • Analiza financiară și interpretarea datelor financiare pentru a dezvolta strategii financiare eficiente.
  • Elaborarea și actualizarea bugetelor și a planurilor financiare.
  • Identificarea și analizarea tendințelor financiare și furnizarea de recomandări pentru îmbunătățirea performanței financiare.
  • Colaborarea cu departamentele operaționale și de vânzări pentru a identifica oportunități de creștere și îmbunătățire a profitabilității.
  • Participarea la procesul de raportare financiară și asigurarea conformității cu regulamentele și politicile interne și externe.
  • Dezvoltarea și implementarea procedurilor de control financiar intern pentru a asigura precizia și integritatea datelor financiare.
  • Gestionarea cash flow-ului și a activelor circulante pentru a asigura disponibilitatea fondurilor necesare pentru operațiuni și investiții.

Calificările necesare includ:

  • Licență în finanțe, contabilitate sau domenii similare.
  • Cel puțin 2 ani de experiență în analiza financiară, controling sau domenii similare.
  • Cunoștințe solide de Excel, inclusiv experiență în utilizarea funcțiilor financiare.
  • Experiență în utilizarea programelor de analiză financiară, cum ar fi Power BI, Tableau sau alte programe similare.
  • Abilități puternice de comunicare și prezentare a datelor financiare către echipele interne și alte departamente.
  • Cunoașterea standardelor și a regulamentelor contabile și fiscale.
  • Abilitatea de a lucra cu termene limită strânse și de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Atitudine proactivă, orientată către rezultate și abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic.
Oferim:
  • lucru într-o companie proactivă și în plină dezvoltare;
  • Salariu competitiv, cu potențial de creștere;
  • Angajare oficială;
  • oficiu în centrul orașului
  • susținere din partea întregii echipe!
Trimite CV-ul tau, ai încredre în forțele tale!
Noi te vom contacta!

E-mail: hr@blago.md
Telefon: 060601631

Alte anunțuri publicate de această companie