Analist, Departamentul Administrare Strategică a Riscului de Credit

Moldova Agroindbank angajează

Localitate: Chișinău
Durată  contract:  Nedeterminată
Domeniu:  Riscuri

Sarcini și responsabilități:

  • vei elabora, testa și implimenta verificările utilizate în aplicația de procesare a cererilor de credit;
  • vei participa la elaborarea și testarea noilor funcționalități din aplicația de procesare a cererilor de credit prin:
  • analiza cerințelor și nevoii de afaceri;
  • efectuarea studiului pre-proiect și colectarea inițială a cerințelor;
  • elaborarea specificațiilor business pentru dezvoltarea aplicației;
  • participarea la testarea tehnologiilor, soluțiilor şi aplicațiilor elaborate;
  • oferirea  suportului la schimbări în aplicație;
  • vei seta, testa și implimenta modele de credit-scoring în aplicația de procesare a cererilor de credit.

Cerințe față de candidat și calități personale:

  • studii superioare în domeniul financiar-economic;
  • experiență de muncă în calitate de analist;
  • cunoașterea funcționațității  sistemului Creatio ar constitui un avantaj;
  • abilități analitice avansate;
  • cunoașterea  limbajelor de programare analitică SQL;
  • cunoașterea la nivel avansat a MS Excel.

Ce oferim?

  • salariu atractiv și bonusuri pentru performanţă;
  • posibilitate de creștere și dezvoltare în una dintre cele mai mari instituții bancare din țară;
  • posibilităţi de avansare în funcţie şi mediu de lucru prietenos;
  • program de beneficii și motivare non-financiară;
  • tichete de masă  etc.

Ne vom bucura să facem echipă comună!
Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul la adresa resurseumane@maib.md, indicând funcția pentru care candidează.

Alte anunturi publicate de aceasta companie